Լուսանկարը` Թիվ Իրվինգ:
Երեւան: Մեդիամաքս: Գյումրիի N 6 երաժշտական դպրոցը, որի նոր շենքը պատրաստ կլինի ս.թ. ամռանը, նոր գործիքների տպավորիչ հավաքածու կստանա Կանադայից:
Գյումրիի N 6 երաժշտական դպրոցի կառուցման նախագիծն համատեղ իրականացնում են Մեդիամաքս-ը, Հայ օգնության ֆոնդը (ՀՕՖ) եւ ավստրալիական Do Something կազմակերպությունը:
2011 թվականի հունվարին Կանադայում Millbank Music երաժշտական գործիքների խանութի սեփականատեր Թիմ Իրվինգը կապ հաստատեց Իէն Գիլանի մենեջերի հետ եւ հայտնեց, որ ցանկանում է երաժշտական գործիքներ տրամադրել Գյումրիի դպրոցին: Թիմը նշել էր, որ մանկուց երկրպագում է Deep Puple-ին եւ Blach Sabbath-ին եւ իր համար մեծ պատիվ կլինի մասնակցել WhoCares նախագծին, որն իրականացնում են Իէն Գիլանը եւ Թոնի Այոմին:
Ջոն Լորդի հիշատակին նվիրված գործիքը:
Լուսանկարը` Թիմ Իրվինգ:
Երկու տարի շարունակ Թիմ Իրվինգը երաժշտական գործիքներ էր հավաքում Գյումրիի դպրոցի համար: Նա շատ ջանքեր գործադրեց անհրաժեշտ միջոցների հավաքագրման համար: 2012-ին նա համաձայնության եկավ Սլեշի (Guns'N'Roses-ի նախկին կիթառահարի) մենեջմենթի հետ, եւ Սլեշը նվիրաբերեց իր Gibson Les Paul ստորագրված կիթառը` աճուրդում վաճառելու նպատակով, որի հասույթը ուղղվելու էր երաժշտական գործիքների ձեռքբերմանը:
Սլեշի նվիրաբերած կիթառը:
Թիմ Իրվինգի խնդրանքով աճուրդին վաճառելու համար իր կիթառը ստորագրեց նաեւ լեգենդար կանադացի ֆոլք երաժիշտ Valdy-ն:
Բացի այդ, Թիմ Իրվինգը Battle of the Bands (Խմբերի ճակատամարտ) համերգ կազմակերպեց, որին մասնակցեցին երիտասարդ խմբեր, որոնք ոգեշնչվել էին Հայաստանի համար Իէն Գիլանի եւ Թոնի Այոմիի կողմից իրականացվող նախագծին միանալու հեռանկարով: Battle of the Bands համերգի հաղթող էր դարձել  Shades of Sorrow խումբը:
Shades of Sorrow խումբը:
Բոլոր այդ ջանքերի շնորհիվ Թիմ Իրվինգը կարողացավ տպավորիչ քանակությամբ երաժշտական գործիքներ հավաքել Գյումրիի N 6 դպրոցի համար. 24 ջութակ, 12 ակուստիկ կիթառ, 12 ուկելելե, 4 ալթ-սաքսոֆոն, 4 շեփոր, 2 մանդոլինա, 2 ֆլեյտա,  Yamaha սինթեզատոր, Yamaha էլեկտրական դաշնամուր եւ այլն:
Թիմ Իրվինգի հավաքած գործիքները:
ՀՕՖ-ը աջակցություն կցուցաբերի գործիքները Հայաստան տեղափոխելու հարցում:
«Ես պարզապես ցնցված եմ նրանով, թե ինչ է արել Թիմ Իրվինգը հայ երեխաների համար: Ուղղակի անհավատալի է: Այս նախագծի հսկայական արժեքն այն է, որ այն միավորում է մարդկանց ամբողջ աշխարհով մեկ: Նախորդ տարվա ամռանը, տեղեկանալով Գյումրիի դպրոցի վերակառուցմանն ուղղված Իէն Գիլանի եւ Թոնի Այոմիի ջանքերի մասին, Մարդիգյան ընտանիքը ԱՄՆ-ից որոշեց եռապատկել հավաքված գումարը, ինչը թույլ տվեց անմիջապես սկսել շինարարությունը: Թիմ Իրվինգն` իմանալով նախագծի մասին Ինտերնետի միջոցով, ըստ էության, լուծել է դպրոցը գործիքներով ապահովելու հարցը: Եվս մեկ անգամ ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել Թիմին բոլոր այն մարդկանց անունից, ովքեր արդեն 4 տարի ներգրավված են այս նախագծում», - ասել է Մեդիամաքս-ի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:

Музыкальные инструменты для школы в Гюмри от Тима Ирвинга - поклонника Гиллана и Айомми - Mediamax.am
15374 просмотров
Музыкальные инструменты для школы в Гюмри от Тима Ирвинга - поклонника Гиллана и Айомми
Тим Ирвинг и собранные им инструменты для армянской школы.
Фото: Тим Ирвинг.
Электрическое пианино, посвященной памяти Джона Лорда.
Инструменты для армянской школы.
Группа Shades of Sorrow.
Ереван/Медиамакс/. Музыкальная школа N 6 Гюмри, новое здание которой будет готово летом этого года, получит из Канады внушительный набор новых музыкальных инструментов.
Проект строительства музыкальной школы N 6 в Гюмри осуществляют Медиамакс, Армянский фонд помощи (АФП) и австралийская организация Do Something.
В январе 2011 года владелец магазина музыкальных инструментов Millbank Music в Канаде Тим Ирвинг связался с менеджером Иэна Гиллана Филом Банфилдом и сказал, что хочет предоставить музыкальные инструменты гюмрийской школе. Тим отметил, что с детства является поклонником Deep Puple и Blach Sabbath, и для него будет честью принять участие в проекте WhoCares, который реализуют Иэн Гиллан и Тони Айомми.
В течение двух лет Тим Ирвинг собирал музыкальные инструменты для школы в Гюмри. Он приложил много усилий для сбора необходимых средств. В 2012 году он договорился с менеджементом Слэша (бывшего гитариста Guns’N’Roses), и гитарист подписал свою гитару Gibson Les Paul для аукциона, выручка которого пошла на приобретение музыкальных инструментов.
Подписанная гитара, подаренная Слэшем.
По просьбе Тима Ирвинга свою гитару для аукциона подписал и легендарный канадский фолк-музыкант Valdy.
Кроме того, Тим Ирвинг организовал концерт Battle of the Bands (Битва групп), в котором приняли участие молодые канадские группы, которые были воодушевлены перспективой присоединиться к проекту, который реализуют для Армении легендарные Иэн Гиллан и Тони Айомми. Победителем концерта Battle of the Bands стала группа Shades of Sorrow.
В результате всех этих усилий Тиму Ирвингу удалось собрать внушительное количество инструментов для школы N в Гюмри: 24 скрипок, 12 акустических гитар, 12 укелеле, 4 альт-саксофона, 4 трубы, 2 мандолины, 2 флейты, синтезатор Yamaha, электрическое пианино Yamaha и др.
Фонд армянской помощи окажет содействие для транспортировки инструментов в Армению.
«Я потрясен тем, что сделал для армянских детей Тим Ирвинг. Это просто невероятно! Огромной ценностью этого проекта является то, что он объединяет людей по всему миру. Летом прошлого года, узнав об усилиях Иэна Гиллана и Тони Айомми по восстановлению школы в Гюмри, семья Мардигян из США приняла решение утроить собранную ими сумму, что позволило немедленно начать строительство. Тим Ирвинг, узнав о проекте через интернет, по сути, решил вопрос обеспечения школы инструментами. Хочу еще раз выразить ему огромную благодарность от имени всех людей, занятых в данном проекте на протяжении последних 4 лет», - сказал директор Медиамакс Ара Тадевосян.