Լեւոն Արոնյանը դարձել է Երեւանի պատվավոր քաղաքացի
Երեւան: Մեդիամաքս: Միջազգային գրոսմայստեր Լեւոն Արոնյանին այսօր շնորհվել է Երեւանի պատվավոր քաղաքացու կոչում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօրվա արտահերթ նիստում Երեւանի ավագանին Երեւան քաղաքի 2796-րդ տարեդարձի առթիվ Երեւանի պատվավոր քաղաքացու կոչում է շնորհել վաստակաշատ մի խումբ քաղաքացիների:
Լեւոն Արոնյանից բացի, Երեւանի պատվավոր քաղաքացու կոչմանն են արժանացել ականավոր  ջութակահար, Կոմիտասի  անվան  լարային  քառյակի  գեղարվեստական  ղեկավար, պրոֆեսոր  Էդուարդ  Թադեւոսյանը, գրող,  հրապարակախոս Մերուժան Տեր-Գուլանյանը, բնապահպան, պրոֆեսոր Կարինե Դանիելյանը:

Levon Aronian Honorary Citizen of Yerevan
Yerevan/Mediamax/. International grandmaster Levon Aronian was awarded the title of Honorary Citizen of Yerevan today.
On the occasion of the 2796th anniversary of Yerevan, the Yerevan City Council awarded a number of eminent citizens the title of Honorary Citizen of Yerevan at the extraordinary session today, Mediamax reports.
Besides Levon Aronian, prominent violinist, Artistic Director of the Komitas State Quartet, professor Eduard Tadevosyan, writer, publicist Meruzhan Ter-Gulanyan and environmentalist, professor Karine Danielyan also received the title of the Honorary Citizen of Yerevan.