Տավուշում պայմանագրային զինծառայող է զոհվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Տավուշի մարզի հայկական դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդի արձակած կրակոցների հետեւանքով այսօր գիշեր պայմանագրային զինծառայող է զոհվել:
Այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ հավելելով, որ զոհված զինծառայողը 1975թ. ծնված Հայկ Դեւոյանն է:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, երեկ ուշ երեկոյան եւ այս գիշեր Ադրբեջանի զինված ուժերը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից, այդ թվում՝ ականանետներից, շարունակել են կրակ արձակել Տավուշի մարզի սահմանամերձ բնակավայրերի եւ հայ դիրքապահների ուղղությամբ:
Անդրադառնալով նախորդ օրվա կրակոցներին` Արծրուն Հովհաննիսյանն ասել է, որ հակառակորդը կրակ է արձակել տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից (մեծ տրամաչափի գնդացիրներ ու դիպուկահարներ, 60 եւ 80 մմ տրամաչափի ականանետներ):
Նա հավելել է, որ հակառակորդը եւս կորուստներ է ունեցել, ինչի մասին նաեւ ադրբեջանական լրատվամիջոցներն են հայտնում:
Վերջին երկու օրերին հակառակորդի գնդակից վիրավորվել է երկու քաղաքացիական անձ եւ ժամկետային երկու զինծառայող:

Contract serviceman dies in Tavush
Yerevan /Mediamax/. The fire the rival started this night in the direction of Armenian positions in Tavush region claimed the life of a contract serviceman.
Spokesperson for the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan told journalists about it adding that the killed serviceman was Hayk Devoyan born in 1975.
As informed earlier, last evening the Azerbaijani Armed Forces continued firing from weapons of various calibers, including mortars, in the direction of Tavush border settlements and Armenian servicemen on the frontline.
Touching upon the fire the rival started the day before Artsrun Hovhanniyan said that the rival fired from small arms of various calibers (large caliber machine guns and snipers, 60mm and 80mm caliber mortars).