Տավուշում պայմանագրային զինծառայող է զոհվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Տավուշի մարզի հայկական դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդի արձակած կրակոցների հետեւանքով այսօր գիշեր պայմանագրային զինծառայող է զոհվել:
Այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ հավելելով, որ զոհված զինծառայողը 1975թ. ծնված Հայկ Դեւոյանն է:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, երեկ ուշ երեկոյան եւ այս գիշեր Ադրբեջանի զինված ուժերը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից, այդ թվում՝ ականանետներից, շարունակել են կրակ արձակել Տավուշի մարզի սահմանամերձ բնակավայրերի եւ հայ դիրքապահների ուղղությամբ:
Անդրադառնալով նախորդ օրվա կրակոցներին` Արծրուն Հովհաննիսյանն ասել է, որ հակառակորդը կրակ է արձակել տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից (մեծ տրամաչափի գնդացիրներ ու դիպուկահարներ, 60 եւ 80 մմ տրամաչափի ականանետներ):
Նա հավելել է, որ հակառակորդը եւս կորուստներ է ունեցել, ինչի մասին նաեւ ադրբեջանական լրատվամիջոցներն են հայտնում:
Վերջին երկու օրերին հակառակորդի գնդակից վիրավորվել է երկու քաղաքացիական անձ եւ ժամկետային երկու զինծառայող:

В Тавуше погиб военнослужащий-контрактник - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Контрактный военнослужащий армянских ВС Айк Девоян был убит этой ночью в Тавушском марзе в результате обстрела армянских позиций со стороны Азербайджана.
Об этом журналистам сообщил пресс-секретарь Минобороны Армении Арцрун Ованнисян, добавив, что погибший 1975 года рождения.
Как мы сообщали ранее, вооруженные силы Азербайджана вчера поздно вечером и в течение ночи продолжили обстрел пограничных сел Тавушского марза, а также позиций армянских ВС из оружия разного калибра, в том числе из минометов.
Говоря о вчерашнем обстреле, Арцрун Ованнисян сказал, что противник использовал оружие разного калибра: крупнокалиберные пулеметы и снайперские винтовки, а также минометы калибра 60 и 80 мм.
Он добавил также, что противник тоже понес потери, о чем сообщают азербайджанские СМИ.
За последние два дня на границе с Азербайджаном ранение получили два гражданских лица и два военнослужащих.