Հաստատվել է ռազմաարդյունաբերական զարգացման ռազմավարությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօր հավանության է տվել «Ռազմաարդյունաբերական եւ ռազմատեխնիկական քաղաքականության ռազմավարությունը ՀՀ նախագահի կարգադրության նախագծին:
ՀՀ Պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանն ասել է, որ փաստաթղթի ընդունումը կնպաստի ՀՀ ռազմական արդյունաբերության համակարգային բարեփոխումների իրականացմանը:
Նախագծի ընդունմամբ կկարգավորվեն իրավաբանական անձանց, անհատ ձեռնարկատերերի, ՀՀ գործադիր մարմինների միջեւ հարաբերությունները ռազմարդյունաբերական համալիրում պետական ռազմարդյունաբերական քաղաքականության ձեւավորման եւ իրականացման հարցերում:
Պետության տնտեսական ու ֆինանսական հնարավորությունների շրջանակներում կընդլայնվեն ներհանրապետական արտադրության տեսականին, իսկ ՀՀ զինված ուժերն ու այլ զորքերը կապահովվեն ժամանակակից սպառազինությամբ եւ ռազմական տեխնիկայով:
Մինչ 2020թ. Քաղաքականության գերակա ուղղություն են հանդիսանում
մետաղամշակող կենտրոնների եւ ճշգրիտ դետալներ մշակող հաստոցային պարկի ստեղծումը, ռադիոէլեկտրոնային սարքավորումների ու դետալների հավաքման արտադրության ստեղծումը, կոմպոզիտային նյութերի, բարձր, գիտատարողունակ ու մրցունակ տեխնոլոգիաների յուրացումը:

Yerevan/Mediamax/. Armenian Government approved today the President’s draft regulation “Strategies of military-industrial and military-technical policy”.
Armenian Deputy Minister of Defense Ara Nazaryan said that approval of the document would encourage systemic reforms in Armenia’s military industry.
The document will regulate relations between legal entities, individual entrepreneurs and executive agencies in formation of state policy in military-industrial sector.
Types of interstate production will be increased in the scope of the country’s economic and financial capacity. The regular army and other armed forces will be provided with modern weapons and military equipment.
The priority directions of policy until 2020 are foundation of centers for metal working and machinery for fine detail cutting, creation of manufacture of radio-electronic equipment and details assembly, as well as production of composite materials and adoption of high-end technologies.