Հաստատվել է ռազմաարդյունաբերական զարգացման ռազմավարությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօր հավանության է տվել «Ռազմաարդյունաբերական եւ ռազմատեխնիկական քաղաքականության ռազմավարությունը ՀՀ նախագահի կարգադրության նախագծին:
ՀՀ Պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանն ասել է, որ փաստաթղթի ընդունումը կնպաստի ՀՀ ռազմական արդյունաբերության համակարգային բարեփոխումների իրականացմանը:
Նախագծի ընդունմամբ կկարգավորվեն իրավաբանական անձանց, անհատ ձեռնարկատերերի, ՀՀ գործադիր մարմինների միջեւ հարաբերությունները ռազմարդյունաբերական համալիրում պետական ռազմարդյունաբերական քաղաքականության ձեւավորման եւ իրականացման հարցերում:
Պետության տնտեսական ու ֆինանսական հնարավորությունների շրջանակներում կընդլայնվեն ներհանրապետական արտադրության տեսականին, իսկ ՀՀ զինված ուժերն ու այլ զորքերը կապահովվեն ժամանակակից սպառազինությամբ եւ ռազմական տեխնիկայով:
Մինչ 2020թ. Քաղաքականության գերակա ուղղություն են հանդիսանում
մետաղամշակող կենտրոնների եւ ճշգրիտ դետալներ մշակող հաստոցային պարկի ստեղծումը, ռադիոէլեկտրոնային սարքավորումների ու դետալների հավաքման արտադրության ստեղծումը, կոմպոզիտային նյութերի, բարձր, գիտատարողունակ ու մրցունակ տեխնոլոգիաների յուրացումը:

Утверждена стратегия военно-промышленного развития - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении сегодня утвердило разработанный проект распоряжения президента «Стратегии военно-промышленной и военно-технической политики».
Замминистра обороны Армении Ара Назарян сказал, что утверждение документа будет стимулировать реализацию системных реформ в военной промышленности Армении.
Документом будут регулироваться отношения между юридическими лицами, индивидуальными предпринимателями и исполнительными органами в вопросах формирования государственной политики в сфере военно-промышленного комплекса.
В рамках экономических и финансовых возможностей государства будут расширены виды внутриреспубликанского производства, а вооруженные силы и другие войска будут обеспечены современным вооружением и военной техникой.
До 2020 года приоритетными направлениями политики признаны создание центров по обработке металла, станочного парка для обработки точных деталей, создание производства по сбору радиоэлектронного оборудования и деталей, производство композитных материалов, освоение наукоемких технологий.