Հայ-բուլղարական ռազմական կապերը կխորացվեն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Բուլղարիայի դեսպան Մարիա Պավլովա Ցոցորկովա-Կայմակտչեւային:
ՊՆ-ում նշել են, որ հանդիպմանը կարեւորվել է նաեւ հայ-բուլղարական ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացումը:
Վիգեն Սարգսյանը բարձր է գնահատել համագործակցության ներկայիս մակարդակը: Նախարարն ընդգծել է, որ Բուլղարիան պաշտպանության բնագավառում Հայաստանի հետ համագործակցող առաջին եվրոպական երկրներից է եւ կարեւորել մասնավորապես ռազմական ոստիկանության, ռազմական կրթության, մարդկային ռեսուրսների կառավարման եւ այլ բնագավառներում փորձի փոխանակումը:

Армяно-болгарские военные связи будут углубляться - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Виген Саргсян принял сегодня посла Болгарии Марию Павлову Цоцоркову-Каймактчиеву.
В Минобороны сообщили, что собеседники отметили важность развития армяно-болгарского военно-технического сотрудничества.
Виген Саргсян высоко оценил нынешний уровень двустороннего сотрудничества. Министр подчеркнул, что Болгария – одна из первых европейских стран, сотрудничающих с Арменией в области обороны, и подчеркнул значимость обмена опытом в сфере военной полиции, военного образования, управления персоналом и других.