Վիգեն Սարգսյանը երկու նոր տեղակալ կունենա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Գործող խորհրդարանի լիազորությունների ավարտից հետո ՀՀԿ խմբակցության անդամներ Արտակ Զաքարյանն ու Արտակ Դավթյանը նշանակվելու են պաշտպանության նախարարի տեղակալներ:
Այդ մասին այսօր մամուլի ասուլիսում տեղեկացրել է պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը:
«Նրանք արդեն ակտիվորեն ներգրավված են, փաստացի աշխատում են:  Խորհրդարանի լիազորությունների ավարտից հետո նշանակումը կլինի», - նշել  է նախարարը:
Արտակ Դավթյանը ներկայում ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահն է, Արտակ Զաքարյանը՝ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահը:

Armenian Defense Minister to have two new deputies - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Members of the RPA (Republican Party of Armenia) faction Artak Zakaryan and Artak Davtyan will be appointed as the new deputies of Armenian Minister of Defense after the parliament of this convocation ends its work.
Minister of Defense Vigen Sargsyan informed about this at the news conference today.
“They are already officially involved in our work, but the final appointment will take place after the parliament of this convocation ends its work,” Defense Minister remarked.
Artak Davtyan is the acting Chairman of National Assembly Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport, while Artak Zakaryan is the acting Chairman of National Assembly Standing Committee on Foreign Relations.