Վիգեն Սարգսյանը երկու նոր տեղակալ կունենա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Գործող խորհրդարանի լիազորությունների ավարտից հետո ՀՀԿ խմբակցության անդամներ Արտակ Զաքարյանն ու Արտակ Դավթյանը նշանակվելու են պաշտպանության նախարարի տեղակալներ:
Այդ մասին այսօր մամուլի ասուլիսում տեղեկացրել է պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը:
«Նրանք արդեն ակտիվորեն ներգրավված են, փաստացի աշխատում են:  Խորհրդարանի լիազորությունների ավարտից հետո նշանակումը կլինի», - նշել  է նախարարը:
Արտակ Դավթյանը ներկայում ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահն է, Արտակ Զաքարյանը՝ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահը:

У министра обороны Армении будет два новых заместителя - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. После роспуска действующего парламента члены фракции РПА Артак Закарян и Артак Давтян станут заместителями министра обороны Армении.
Об этом сегодня на пресс-конференции сообщил министр обороны Армении Виген Саргсян.
«Они уже активно вовлечены в работу, фактически работают. Как только они сложат полномочия в парламенте, состоится назначение», - отметил министр.
Артак Давтян в настоящее время является председателем постоянной Комиссии парламента по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта, а Артак Закарян – председателем комиссии по внешним связям.