Վիգեն Սարգսյանը Պեկինում ռազմարդյունաբերական ընկերություն է այցելել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր առավոտյան ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը Պեկինում հյուրընկալվել է «Պոլի գրուպ» ընկերությունում։
ՀՀ ՊՆ տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ «Պոլի գրուպ»-ը պաշտպանական, էներգետիկ եւ հանքարդյունաբերության, անշարժ գույքի եւ մշակույթի ոլորտներում մասնագիտացած խոշորագույն ընկերություններից է Չինաստանում, իսկ մի շարք ուղղություններում՝ նաեւ առաջատարը։
Վերջին տարիներին ընկերությունը հսկայական առաջընթաց է գրանցել նաեւ ռազմարդյունաբերության ոլորտում՝ սպառազինության համաշխարհային շուկա ներմուծելով տարբեր զինատեսակներ, որոնք հաջողությամբ մրցակցում են այդ շուկայում առաջնային դիրքեր զբաղեցնող երկրների համանման արտադրանքի հետ։
Ընկերության ղեկավարության հետ հանդիպմանը կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել ակտիվ քննարկումները՝ պաշտպանական ոլորտում համագործակցության հեռանկարների շուրջ։
Վիգեն Սարգսյանը շրջայց է կատարել նաեւ «Պոլի գրուպ»-ի թանգարանում, որտեղ ներկայացված են չինական մշակույթի արժեքավոր ցուցանմուշներ։

Виген Саргсян посетил военно-промышленную компанию в Пекине - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Делегация во главе с министром обороны Армении Вигеном Саргсяном посетила сегодня утром компанию «Поли групп» в Пекине.
Согласно сообщению министерства обороны, «Поли групп» является одной из крупнейших компаний в Китае, специализирующихся в оборонной, энергетической и горнодобывающей промышленности, в сферах недвижимости и культуры, а по ряду направлений – также лидером.
За последние годы компания достигла огромного прогресса также в военно-промышленной сфере, импортируя на мировой рынок вооружений разные виды оружия, которые успешно конкурируют с аналогичной продукцией  стран, занимающих передовые позиции на этом рынке.
На встрече с руководством компании стороны выразили готовность  продолжать активные обсуждения вокруг перспектив сотрудничества в оборонной сфере.
Виген Саргсян посетил также музей «Поли групп», где представлены ценные экспонаты китайской культуры.