Վիգեն Սարգսյանը Պեկինում ռազմարդյունաբերական ընկերություն է այցելել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր առավոտյան ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը Պեկինում հյուրընկալվել է «Պոլի գրուպ» ընկերությունում։
ՀՀ ՊՆ տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ «Պոլի գրուպ»-ը պաշտպանական, էներգետիկ եւ հանքարդյունաբերության, անշարժ գույքի եւ մշակույթի ոլորտներում մասնագիտացած խոշորագույն ընկերություններից է Չինաստանում, իսկ մի շարք ուղղություններում՝ նաեւ առաջատարը։
Վերջին տարիներին ընկերությունը հսկայական առաջընթաց է գրանցել նաեւ ռազմարդյունաբերության ոլորտում՝ սպառազինության համաշխարհային շուկա ներմուծելով տարբեր զինատեսակներ, որոնք հաջողությամբ մրցակցում են այդ շուկայում առաջնային դիրքեր զբաղեցնող երկրների համանման արտադրանքի հետ։
Ընկերության ղեկավարության հետ հանդիպմանը կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել ակտիվ քննարկումները՝ պաշտպանական ոլորտում համագործակցության հեռանկարների շուրջ։
Վիգեն Սարգսյանը շրջայց է կատարել նաեւ «Պոլի գրուպ»-ի թանգարանում, որտեղ ներկայացված են չինական մշակույթի արժեքավոր ցուցանմուշներ։

According to Armenian MoD, Poly Group is one of the largest companies in China, specialized in sectors of defense, energy, mining industry, real estate and culture. The company is leading in some of the mentioned sectors.
Recently the company has successfully advanced in military industry, incorporating various weapons in global arms market. The Chinese arms currently compete with similar production by leading countries in the market.
In a meeting with the company’s leadership the sides expressed readiness to continue active discussions on the perspectives of cooperation in defense sector.
Vigen Sargsyan had a tour in Poly Art Museum, where valuable expressions of Chinese culture are exhibited.