ՀՀ զինված ուժերը ՌԴ-ում զորավարժության են մասնակցում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 4-6-ը ՀՀ Զինված ուժերի հակաօդային պաշտպանության (ՀՕՊ) զորքերի վարչության պետ Արմեն Վարդանյանի գլխավորած աշխատանքային խումբը կմասնակցի Մոսկվայում եւ Աստրախանում անցկացվող ԱՊՀ-ի Հակաօդային պաշտպանության համադրման կոմիտեի նիստին եւ «Մարտական ընկերակցություն-2017» մարտական հրաձգությամբ համատեղ զորավարժությանը:
ՀՀ ՊՆ հաղորդագրության համաձայն՝ սեպտեմբերի 7-ին Աստրախանում կայանալիք «Մարտական ընկերակցություն-2017» համատեղ զորավարժության եզրափակիչ ակտիվ փուլին կմասնակցի ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը:

Armenian Armed Forces participate in joint exercises in Russia - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. On September 4-6 the working group of Head of the Air Defense Forces of the Armenian Armed Forces Armen Vardanyan will participate in the session of CIS Air Defence Coordination Committee in Moscow and Astrakhan, as well as Military Interaction-2017 joint military exercises.
According to Armenian MoD, the delegation of Head of the General Staff of Armenian Armed Forces Movses Hakobyan will participate in the active final stage of Military Interaction-2017 on September 7, Astrakhan.