ՀՀ զինված ուժերը ՌԴ-ում զորավարժության են մասնակցում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 4-6-ը ՀՀ Զինված ուժերի հակաօդային պաշտպանության (ՀՕՊ) զորքերի վարչության պետ Արմեն Վարդանյանի գլխավորած աշխատանքային խումբը կմասնակցի Մոսկվայում եւ Աստրախանում անցկացվող ԱՊՀ-ի Հակաօդային պաշտպանության համադրման կոմիտեի նիստին եւ «Մարտական ընկերակցություն-2017» մարտական հրաձգությամբ համատեղ զորավարժությանը:
ՀՀ ՊՆ հաղորդագրության համաձայն՝ սեպտեմբերի 7-ին Աստրախանում կայանալիք «Մարտական ընկերակցություն-2017» համատեղ զորավարժության եզրափակիչ ակտիվ փուլին կմասնակցի ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը:

Вооруженные силы Армении участвуют в учениях в России - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 4-6 сентября рабочая группа во главе с начальником управления войск противовоздушной обороны (ПВО) Вооруженных сил Армении Арменом Варданяном примет участие в проходящем в Москве заседании Координационного комитета по вопросам противовоздушной обороны СНГ и совместном учении с боевой стрельбой «Боевое содружество-2017» в Астрахани.
Согласно сообщению министерства обороны Армении, 7 сентября делегация во главе с начальником генерального штаба ВС Армении Мовсесом Акопяном примет участие в завершающем активном этапе совместного учения «Боевое содружество» в Астрахани.