Շարունակվում է Վիգեն Սարգսյանի այցը Չինաստան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր առավոտյան ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն այցելել է Չինաստանի ազգային պաշտպանության ակադեմիա։
ՊՆ տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Ազգային պաշտպանության ակադեմիան Չինաստանի առանցքային կրթօջախներից մեկն է, որի հետ Հայաստանը համագործակցության մեծ փորձ ունի։
Ակադեմիայի ղեկավար կազմի հետ հանդիպմանը Վիգեն Սարգսյանը գոհունակությամբ է խոսել կուտակված այդ փորձի մասին՝ շնորհակալություն հայտնելով հայ սպաների հանդեպ ցուցաբերված վերաբերմունքի համար։ Ըստ ակադեմիայի ղեկավարության՝ հայ զինվորականներն իրենց դրսեւորում են բացառապես դրական կողմերով եւ փայլուն արդյունքների հասնում կրթության մեջ։

Продолжается визит Вигена Саргсяна в Китай - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Виген Саргсян посетил сегодня утром Национальную академию обороны Китая.
Согласно сообщению минобороны, Национальная академия обороны – одно из ключевых учебных заведений Китая, с которым Армения имеет большой опыт сотрудничества.
На встрече с руководящим составом академии Виген Саргсян с удовлетворением отметил накопленный опыт, поблагодарив за хорошее отношение к армянским офицерам. По мнению руководства академии, армянские военные проявляют исключительно положительные качества и достигают блестящих результатов в образовании.