Շարունակվում է Վիգեն Սարգսյանի այցը Չինաստան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր առավոտյան ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն այցելել է Չինաստանի ազգային պաշտպանության ակադեմիա։
ՊՆ տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Ազգային պաշտպանության ակադեմիան Չինաստանի առանցքային կրթօջախներից մեկն է, որի հետ Հայաստանը համագործակցության մեծ փորձ ունի։
Ակադեմիայի ղեկավար կազմի հետ հանդիպմանը Վիգեն Սարգսյանը գոհունակությամբ է խոսել կուտակված այդ փորձի մասին՝ շնորհակալություն հայտնելով հայ սպաների հանդեպ ցուցաբերված վերաբերմունքի համար։ Ըստ ակադեմիայի ղեկավարության՝ հայ զինվորականներն իրենց դրսեւորում են բացառապես դրական կողմերով եւ փայլուն արդյունքների հասնում կրթության մեջ։

Yerevan /Mediamax/. Today morning Minister of Defense of Armenia Vigen Sargsyan visited PLA National Defense University in China.
According to Armenian MoD, Armenia already has the experience of cooperating with National Defense University, one of the key educational institutions in China.
Minister Sargsyan expressed his content with this cooperation at the meeting with senior staff of the university, thanking them for warm attitude towards the Armenian servicemen. According to the university’s senior staff, the Armenian servicemen have made exclusively positive impression, registering excellent results in education.