Ոստիկանություն. Պատասխանատվությունը կընկնի կազմակերպիչների վրա - Mediamax.am
«2018թ. ապրիլի 13-ից մայրաքաղաքում մեկնարկած ապօրինի հավաքի կողմնակիցները եւ մասնակիցները շարունակաբար իրենց գործողություններով խոչընդոտում են այլոց իրավունքների, ազատությունների իրացմանը, պետական մարմինների, կազմակերպությունների բնականոն գործունությանը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Ոստիկանությունում ընդգծել են, որ մինչ օրս իրենց կողմից դրսեւորվել է հանդուրժողականություն, սակայն բազմաթիվ հայտարարություններից եւ նախազգուշացումներից հետո հավաքի կազմակերպիչները շարունակում են հակաիրավական գործողությունները:
«ՀՀ ոստիկանությունը կոչ է անում հավաքի կազմակերպիչներին դադարեցնել ապօրինի գործողությունները, հակառակ դեպքում՝ ՀՀ ոստիկանության կողմից իրականացվող՝ հավաքը ցրելու համաչափ գործողությունների, իսկ անհրաժեշտության դեպքում նաեւ իրավական ներգործության համաչափ միջոցների կիրառման բոլոր հետեւանքների պատասխանատվությունն ընկնում է կազմակերպիչների վրա»,- ասված է հայտարարությունում:

Полиция: Ответственность ляжет на организаторов - Mediamax.am
«Сторонники и участники начавшегося 13 апреля 2018 года несанкционированного митинга своими действиями продолжают препятствовать реализации прав и свобод других граждан, нормальной деятельности государственных органов и организаций»,- говорится в сообщении.
В полиции подчеркнули, что до сих пор проявляли терпимость, однако после многочисленных заявлений и предупреждений организаторы акции продолжают противозаконные действия.
«Полиция Армении призывает организаторов митинга прекратить незаконные действия. В противном случае ответственность за все последствия осуществляемых полицией соразмерных действий по разгону собрания ляжет на организаторов», - говорится в заявлении.