Ոստիկանություն. Պատասխանատվությունը կընկնի կազմակերպիչների վրա - Mediamax.am
«2018թ. ապրիլի 13-ից մայրաքաղաքում մեկնարկած ապօրինի հավաքի կողմնակիցները եւ մասնակիցները շարունակաբար իրենց գործողություններով խոչընդոտում են այլոց իրավունքների, ազատությունների իրացմանը, պետական մարմինների, կազմակերպությունների բնականոն գործունությանը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Ոստիկանությունում ընդգծել են, որ մինչ օրս իրենց կողմից դրսեւորվել է հանդուրժողականություն, սակայն բազմաթիվ հայտարարություններից եւ նախազգուշացումներից հետո հավաքի կազմակերպիչները շարունակում են հակաիրավական գործողությունները:
«ՀՀ ոստիկանությունը կոչ է անում հավաքի կազմակերպիչներին դադարեցնել ապօրինի գործողությունները, հակառակ դեպքում՝ ՀՀ ոստիկանության կողմից իրականացվող՝ հավաքը ցրելու համաչափ գործողությունների, իսկ անհրաժեշտության դեպքում նաեւ իրավական ներգործության համաչափ միջոցների կիրառման բոլոր հետեւանքների պատասխանատվությունն ընկնում է կազմակերպիչների վրա»,- ասված է հայտարարությունում:

Police: The organizers will be responsible - Mediamax.am
“With the illegal assembly from April 13 of 2018 the organizers and participants continue to violate other citizens’ rights and freedoms, as well as hinder daily activities of the state structures and organizations,” the statement reads.
The police emphasized that so far they have expressed a tolerant attitude, but the organizers continue the illegal actions despite multiple warnings.
“The Armenian Police calls on the organizers of the assembly to stop the illegal actions or the responsibility for the consequences of proportionate actions for dispersing the assembly will be laid on them,” the statement reads.