Դավիթ Տոնոյանն ու Ռիչարդ Միլսը քննարկել երկկողմ կապերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ասել է, որ Հայաստանը շարունակելու է զարգացնել հարաբերությունները դաշնակիցների հետ՝ զուգահեռաբար ընդլայնելով գործընկերային համագործակցությունը:
Այդ մասին նախարարն ասել է մայիսի 18-ին՝ ընդունելով ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսին:
Կողմերը քննարկել են երկկողմ պաշտպանական համագործակցության եւ տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր:
Հանդիպումից հետո պաշտպանության նախարարը եւ ԱՄՆ դեսպանը մասնակցել են մայիսի 14-ից 18-ը անցկացված Պաշտպանության կառավարման հարցերով միջգերատեսչական դասընթացի մասնակիցների ավարտական հավաստագրերի հանձնման արարողությանը: Միջոցառումն անցկացվել է հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության շրջանակներում` ԱՄՆ-ի պաշտպանական ռեսուրսների կառավարման ինստիտուտի փորձագետների կողմից:

Тоноян и Миллс обсудили двусторонние связи - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министр обороны Армении Давид Тоноян заявил, что Армения продолжит развивать отношения с союзниками, параллельно расширяя партнерское сотрудничество.
Об этом министр заявил 18 мая, принимая посла США Ричарда Миллса.
Стороны обсудили вопросы двустороннего оборонного сотрудничества и региональной безопасности.
После встречи министр обороны Армении и посол США приняли участие приняли участие в церемонии вручения итоговых сертификатов участникам межведомственного учебного курса по оборонному управлению, проведенного 14-18 мая.
Мероприятие проводилось экспертами Института управления оборонными ресурсами США в рамках армяно-американского сотрудничества в сфере обороны.