Դավիթ Տոնոյանն ու Ռիչարդ Միլսը քննարկել երկկողմ կապերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ասել է, որ Հայաստանը շարունակելու է զարգացնել հարաբերությունները դաշնակիցների հետ՝ զուգահեռաբար ընդլայնելով գործընկերային համագործակցությունը:
Այդ մասին նախարարն ասել է մայիսի 18-ին՝ ընդունելով ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսին:
Կողմերը քննարկել են երկկողմ պաշտպանական համագործակցության եւ տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր:
Հանդիպումից հետո պաշտպանության նախարարը եւ ԱՄՆ դեսպանը մասնակցել են մայիսի 14-ից 18-ը անցկացված Պաշտպանության կառավարման հարցերով միջգերատեսչական դասընթացի մասնակիցների ավարտական հավաստագրերի հանձնման արարողությանը: Միջոցառումն անցկացվել է հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության շրջանակներում` ԱՄՆ-ի պաշտպանական ռեսուրսների կառավարման ինստիտուտի փորձագետների կողմից:

Yerevan/Mediamax/. Minister of Defense of Armenia Davit Tonoyan said that Armenia will continue to develop relations with the allies and expand the partner cooperation.
Minister Tonoyan said this at the meeting with U.S. Ambassador to Armenia Richard Mills on May 18.
The sides discussed issues of regional security and bilateral cooperation in defense sector.
The meeting was followed by participation of Armenian Defense Minister and U.S. Ambassador in the ceremony of awarding certificates to the graduates of Interdepartmental Course on Defense Management, held on May 14-18.
The event was organized by experts from  U.S. Defense Resources Management Institute within the frames of Armenian-American defense cooperation.