Բրիտանիայի դեսպան. ՀՀ վարչապետը տպավորիչ օրակարգ է հաստատել
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթն այսօր ասել է, որ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը բարեփոխումների «տպավորիչ օրակարգ է հաստատել»:
«Կարծում եմ՝ ոչ ոք չի կարող ժխտել, որ Հայաստանի տնտեսությունը բարդ վիճակում է: Դեռ շատ վաղ է խոսել վարչապետի հայտարարած բարեփոխումների հաջողության մասին, սակայն մենք կշարունակենք հետեւել դրանց ընթացքին՝ առաջարկելով Միացյալ Թագավորության փորձը»,- ասել է դեսպանը:
Ջուդիթ Ֆարնուորթի խոսքով՝ կոռուպցիան շարունակում է մնալ Հայաստանի տնտեսությանն ամենամեծ վնաս հասցնող երեւույթը:
«Կոռուպցիայի դեմ պայքարը եւ արդարադատության ոլորտի բարեփոխումները պետք է լինեն ներքին բարեփոխումներին ուղղված առաջնային քայլերը»,- ասել է դեսպանը:

UK Ambassador to Armenia Judith Farnworth
Yerevan/Mediamax/. UK Ambassador to Armenia Judith Farnworth said today that Armenian Prime Minister Karen Karapetyan “set an ambitious agenda” for reforms.
“I believe no one can deny that Armenian economy is in a difficult situation. It is too early to judge the success of the reforms announced by the Prime Minister, but we will continue to monitor the progress, offering the experience of the United Kingdom,” the Ambassador said.
According to Judith Farnworth, corruption remains the most harmful phenomenon of Armenian economy.
“Combating corruption and completing judicial reforms must be the first step to internal reforms,” the Ambassador said.