Բրիտանիայի դեսպան. ՀՀ վարչապետը տպավորիչ օրակարգ է հաստատել
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթն այսօր ասել է, որ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը բարեփոխումների «տպավորիչ օրակարգ է հաստատել»:
«Կարծում եմ՝ ոչ ոք չի կարող ժխտել, որ Հայաստանի տնտեսությունը բարդ վիճակում է: Դեռ շատ վաղ է խոսել վարչապետի հայտարարած բարեփոխումների հաջողության մասին, սակայն մենք կշարունակենք հետեւել դրանց ընթացքին՝ առաջարկելով Միացյալ Թագավորության փորձը»,- ասել է դեսպանը:
Ջուդիթ Ֆարնուորթի խոսքով՝ կոռուպցիան շարունակում է մնալ Հայաստանի տնտեսությանն ամենամեծ վնաս հասցնող երեւույթը:
«Կոռուպցիայի դեմ պայքարը եւ արդարադատության ոլորտի բարեփոխումները պետք է լինեն ներքին բարեփոխումներին ուղղված առաջնային քայլերը»,- ասել է դեսպանը:

Британский посол назвала «впечатляющей» повестку премьера
Ереван /Медиамакс/. Посол Великобритании в Армении Джудит Фарнворт сказала сегодня, что премьер-министр Карен Карапетян выступил с «впечатляющей повесткой реформ».
«Думаю, никто не может отрицать, что экономика Армении находится в тяжелом положении. Пока рано говорить об успехе объявленных премьер-министром Армении реформ, однако мы продолжим следить за их выполнением, предлагая опыт Соединенного Королевства», - сказала посол.
По словам Джудит Фарнворт, коррупция продолжает оставаться наиболее вредоносным явлением в армянской экономике.
«Борьба с коррупцией и реформы в области юстиции должны быть приоритетными шагами реформ», - сказала посол.