ԱԺ նախագահը կմեկնի Ճապոնիա
Երեւան: Մեդիամաքս: Ազգային Ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունվարի 29-ից փետրվարի 3-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Ճապոնիա:
Պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Ճապոնիայի խորհրդարանի երկու պալատների նախագահների, վարչապետի, Ճապոնիա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամների հետ:
Այցի ընթացքում հանդիպումներ են նախատեսվում նաեւ Ճապոնիայի միջազգային համագործակցության գործակալության (JICA) եւ արտաքին առեւտրի կազմակերպության (JETRO) ղեկավարների հետ:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանը, Աղվան Վարդանյանը, Սամվել Ֆարմանյանը, Ալեքսանդր Արզումանյանը եւ Ռուզաննա Մուրադյանը:

Armenian Parliament Speaker to visit Japan
Yerevan /Mediamax/. A delegation headed by Speaker of Armenian National Assembly Galust Sahakyan will pay an official visit to Japan on January 29-February 3.
The delegation will have meetings with Speakers of Japanese Parliament’s Houses, Prime Minister, and the members of Japan-Armenia Friendship Group.
The visit will also include meetings with heads of Japan International Cooperation Agency (JICA) and Japan External Trade Organization (JETRO).
The Armenian delegation is comprised by Armenian MPs Vahram Baghdasaryan, Aghvan Vardanyan, Samvel Farmanyan, Alexander Arzumanyan and Ruzanna Muradyan.