ԱԺ նախագահը կմեկնի Ճապոնիա
Երեւան: Մեդիամաքս: Ազգային Ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունվարի 29-ից փետրվարի 3-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Ճապոնիա:
Պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Ճապոնիայի խորհրդարանի երկու պալատների նախագահների, վարչապետի, Ճապոնիա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամների հետ:
Այցի ընթացքում հանդիպումներ են նախատեսվում նաեւ Ճապոնիայի միջազգային համագործակցության գործակալության (JICA) եւ արտաքին առեւտրի կազմակերպության (JETRO) ղեկավարների հետ:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանը, Աղվան Վարդանյանը, Սամվել Ֆարմանյանը, Ալեքսանդր Արզումանյանը եւ Ռուզաննա Մուրադյանը:

Спикер парламента Армении посетит Японию
Ереван /Медиамакс/. Спикер парламента Армении Галуст Саакян возглавит делегацию, которая с 29 января по 3 февраля посетит Японию с официальным визитом.
Делегация проведет встречи с главами двух палат парламента Японии, премьер-министром и членами группы дружбы Япония-Армения.
В ходе визита запланированы также встречи с руководством Агентства международного сотрудничества Японии (JICA) и Организации внешней торговли (JETRO).
В состав делегации войдут депутаты парламента Ваграм Багдасарян, Агван Варданян, Самвел Фарманян, Александр Арзуманян и Рузанна Мурадян.