Սարգսյանն ու Լավրովը խոսել են «իրապես դաշնակցային կապերի մասին» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովն այսօր ասել է, որ « չկա մարդկային գործունեության որեւէ ոլորտ, որում Ռուսաստանն ու Հայաստանը չունենան գործնական փոխգործակցության ոչ թե ձեւական, այլ իրական մեխանիզմ»:
Այս մասին նա նշել է Երեւանում ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպմանը:
«Այն, որ Դուք բարձր եք գնահատում արտաքին քաղաքականության ոլորտում մեր համագործակցությունը, մեզ համար մեծ պատիվ է: Կաշխատենք արդարացնել Ձեր եւ Ռուսաստանի նախագահի վստահությունը»,- ասել է Սերգեյ Լավրովը:
Սերժ Սարգսյանն էլ նշել է, որ «հայ-ռուսական կապերն այսօր բնութագրվում են իրապես դաշնակցային»:
«Ես լիովին կիսում եմ այդ կարծիքը, որովհետեւ այդ հարաբերությունները բոլոր մակարդակներում առանձնանում են քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակով, արտաքին քաղաքականության լայն կոորդինացմամբ, միջազգային հարթակներում արգասաբեր համագործակցությամբ, տնտեսական, ռազմական, ռազմատեխնիկական, հումանիտար ոլորտներում շատ լավ փոխգործակցությամբ»,- ասել է ՀՀ նախագահը:

Yerevan/Mediamax/. Minister of Foreign Affairs of Russia Sergey Lavrov said today that "there is no sector of human activity, which does not involve not formal but real mechanism of practical collaboration between Russia and Armenia.”
He made this remark during his meeting with President of Armenia Serzh Sargsyan.
“It is a great honor for us that you highly appreciate the cooperation of our countries in the sphere of foreign policy. We will do our best to justify your and President Putin’s expectations,” Sergey Lavrov said.
Serzh Sargsyan noted that “Armenian-Russian relations are currently viewed as actually allied.”
“I completely share your opinion, since our relations at all levels are marked with high level of political dialogue, significant coordination in foreign policy, fruitful cooperation on international platforms, successful collaboration in economic, military, military-technical and humanitarian sectors,” Armenian President said.