Սարգսյանն ու Նարիշկինը քննարկել են գործակցության ամրապնդումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՌԴ Արտաքին հետախուզության ծառայության տնօրեն Սերգեյ Նարիշկինին:
Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ արագ փոփոխվող աշխարհում առաջանում են ինչպես նոր հնարավորություններ, այնպես էլ սպառնալիքներ, եւ երկու դեպքում էլ անհրաժեշտ է տեղեկատվության փոխանակում, իրավիճակի գնահատում, մշտական ակտիվ փոխգործակցություն հատուկ ծառայությունների միջեւ:
Նախագահը հույս է հայտնել, որ Սերգեյ Նարիշկինի այցը նոր խթան կհաղորդի հայ գործընկերների հետ մասնագիտական ոլորտում համագործակցության առավել ամրապնդմանը:
Սերգեյ Նարիշկինն էլ ընդգծել է, որ հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունները ենթադրում են սերտ կապեր եւ գործընկերային հարաբերություններ բոլոր մակարդակներում, այդ թվում՝ հատուկ ծառայությունների միջեւ:
ՌԴ պաշտոնյան վստահեցրել է, որ Հայաստանի ԱԱԾ-ի հետ համագործակցությունը գտնվում է պատշաճ մակարդակի վրա եւ ներկայացրել է ըստ առանձնին ուղղությունների երկու կառույցների միջեւ ծրագրերը:

Саргсян и Нарышкин обсудили укрепление сотрудничества - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня директора Службы внешней разведки России Сергея Нарышкина.
Серж Саргсян подчеркнул, что в быстро меняющемся мире возникают как новые возможности, так и угрозы, и в обоих случаях необходимы обмен информацией, оценка ситуации, постоянное активное взаимодействие со спецслужбами.
Президент выразил надежду, что визит Сергея Нарышкина придаст новый стимул укреплению сотрудничества с армянскими коллегами в профессиональной сфере.
Сергей Нарышкин подчеркнул, что армяно-российские союзнические отношения предполагают тесные связи и партнерские отношения на всех уровнях, в том числе - между спецслужбами.
Российский чиновник заверил, что сотрудничество с СНБ Армении находится на должном уровне, и представил реализуемые между двумя структурами программы.