Անգելա Մերկելը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ՀՀ վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբ՝ «մաղթելով ձեռքբերումներ եւ մշտական հաջողություններ»:
«Որպես վստահելի գործընկեր՝ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունը կշարունակի աջակցել Հայաստանի Հանրապետությանն իր արդիականացման եւ բարեփոխման ճանապարհին եւ նպաստել երկկողմ լավ հարաբերությունների խորացմանը, ինչպես նաեւ տարածաշրջանի խաղաղ զարգացմանը:
Մեծապես ողջունում եմ, որ վերջին օրերին ու շաբաթներին քաղաքական գործընթացների բոլոր մասնակիցները ցուցաբերեցին պատասխանատվության մեծ գիտակցություն՝ ի շահ հայ ժողովրդի»,- ասել է Անգելա Մերկելը։

Photo: https://studybreaks.com/
Yerevan /Mediamax/. German Chancellor Angela Merkel has congratulated Nikol Pashinyan with the appointment as Prime Minister of Armenia and wished "achievements and continuous success”.
“As a reliable partner, the Federal Republic of Germany will continue assisting Armenia in the modernization and reform process and facilitating the strengthening of good bilateral relations and peaceful development of the region.
I particularly welcome the fact that all participants of recent political developments have demonstrated a great sense of responsibility for the Armenian people,” said Angela Merkel.