Անգելա Մերկելը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ՀՀ վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբ՝ «մաղթելով ձեռքբերումներ եւ մշտական հաջողություններ»:
«Որպես վստահելի գործընկեր՝ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունը կշարունակի աջակցել Հայաստանի Հանրապետությանն իր արդիականացման եւ բարեփոխման ճանապարհին եւ նպաստել երկկողմ լավ հարաբերությունների խորացմանը, ինչպես նաեւ տարածաշրջանի խաղաղ զարգացմանը:
Մեծապես ողջունում եմ, որ վերջին օրերին ու շաբաթներին քաղաքական գործընթացների բոլոր մասնակիցները ցուցաբերեցին պատասխանատվության մեծ գիտակցություն՝ ի շահ հայ ժողովրդի»,- ասել է Անգելա Մերկելը։

Ангела Меркель поздравила Никола Пашиняна - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Канцлер Германии Ангела Меркель поздравила Никола Пашиняна по случаю избрания на пост премьер-министра Армении, «пожелав достижений и постоянных успехов».
«Будучи надежным партнером, Германия продолжит поддерживать Армению на пути к модернизации и реформам и способствовать углублению двусторонних отношений, а также мирному развитию региона.
Приветствую осознание чувства ответственности во благо армянского народа, которое  проявили все участники политических процессов за последние дни и недели»,- отметила Ангела Меркель.