Փաշինյանն ու Միլսը խոսել են հայ-ամերիկյան կապերի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր կարեւորել է հայ-ամերիկյան հարաբերությունների շարունակական զարգացումը:
«ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է եւ մեծ նշանակություն է տալիս ժողովրդավարության զարգացման, կոռուպցիայի դեմ պայքարի, մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ այլ ոլորտներում նախատեսվող բարեփոխումների գործընթացում ամերիկյան կողմի հետ փոխգործակցությունն ու հնարավոր օժանդակությունը»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսի հետ հանդիպմանը:
«Մենք լի ենք էներգիայով՝ հասնելու մեր նպատակներին եւ կոնկրետ արդյունքների` հաշվի առնելով նաեւ այն դրական մթնոլորտը, որն այսօր առկա է երկրում»,- ասել է վարչապետը:
Ռիչարդ Միլսն էլ ասել է, որ ԱՄՆ կառավարության պատրաստակամ է օժանդակել Հայաստանին նախանշված նպատակների իրականացման գործում:
«Մենք երկխոսության եւ համագործակցության մի շարք հնարավորություններ ենք տեսնում, այդ թվում՝ հայ-ամերիկյան միջկառավարական աշխատանքների ձեւաչափում»,- ասել է Ռիչարդ Միլսը:

Пашинян и Миллс обсудили армяно-американские связи - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян подчеркнул сегодня важность развития армяно-американских связей.
«Правительство Армении придает большое значение сотрудничеству и возможной поддержке американской стороны в развитии демократии, борьбе против коррупции, защите прав человека и реализации запланированных реформ в других сферах»,- заявил премьер на встрече с послом США Ричардом Миллсом.
«Мы полны энергии достичь своих целей и конкретных результатов, учитывая ту позитивную атмосферу, которая царит сейчас в стране»,- заявил премьер-министр.
Ричард Миллс отметил, что правительство США готово содействовать Армении в достижении намеченных целей.