Փաշինյանն ու Միլսը խոսել են հայ-ամերիկյան կապերի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր կարեւորել է հայ-ամերիկյան հարաբերությունների շարունակական զարգացումը:
«ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է եւ մեծ նշանակություն է տալիս ժողովրդավարության զարգացման, կոռուպցիայի դեմ պայքարի, մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ այլ ոլորտներում նախատեսվող բարեփոխումների գործընթացում ամերիկյան կողմի հետ փոխգործակցությունն ու հնարավոր օժանդակությունը»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսի հետ հանդիպմանը:
«Մենք լի ենք էներգիայով՝ հասնելու մեր նպատակներին եւ կոնկրետ արդյունքների` հաշվի առնելով նաեւ այն դրական մթնոլորտը, որն այսօր առկա է երկրում»,- ասել է վարչապետը:
Ռիչարդ Միլսն էլ ասել է, որ ԱՄՆ կառավարության պատրաստակամ է օժանդակել Հայաստանին նախանշված նպատակների իրականացման գործում:
«Մենք երկխոսության եւ համագործակցության մի շարք հնարավորություններ ենք տեսնում, այդ թվում՝ հայ-ամերիկյան միջկառավարական աշխատանքների ձեւաչափում»,- ասել է Ռիչարդ Միլսը:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan attaches importance to continuous development of Armenia-U.S. ties, he said at the meeting with U.S. Ambassador to Armenia Richard Mills today.
“The Armenian government is interested in and greatly values cooperation with the United States and possible American assistance in reforms process in development of democracy, the fight against corruption, protection of human rights and other areas,” noted Pashinyan.
“We are full of energy and determination to achieve our goals and concrete results, given current positive atmosphere in the country,” added the Prime Minister.
Richard Mills confirmed the U.S. government’s readiness to assist Armenia in the mentioned reforms.
“We see a number of opportunities for a dialogue and cooperation, including in the format of Armenian-American intergovernmental efforts,” said Richard Mills.