Ադրբեջանը 200-ից ավելի կորուստ ունի
Երեւան: Մեդիամաքս: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով իրադրությունը մնում է ծայրաստիճան լարված:
ԼՂՀ ՊԲ լրատվական ծառայության փոխանցմամբ՝ ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են հաջողությամբ վարել պաշտպանական մարտեր եւ հակառակորդին հասցնել ծանր վնասներ:
Ընդհանուր առմամբ, ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը եւ օրվա ընթացքում տեղի ունեցած մարտական գործողությունների ընթացքում ադրբեջանական զինուժը տվել է 200-ից ավելի կորուստ:
Լուսանկարը` NKR Defense Army
ՊԲ-ից նշում են, որ միայն Թալիշի ուղղությամբ ոչնչացվել է ադրբեջանական հատուկ նշանակության ջոկատի առնվազն 30 զինվոր, Մարտակերտի ուղղությամբ՝ 2 տանկ, 2 անօդաչու թռչող սարք, իսկ հյուսիսային ուղղությամբ՝ 1 ուղղաթիռ:
Առավել խոշոր բախումներ են տեղի ունենում մարտագծի հարավարեւելյան ուղղությամբ: Հակառակորդը կիրառելով զրահատեխնիկա, հրետանային միջոցներ, այդ թվում՝ ՄՄ-21 (Գրադ) տիպի կայանք, հարձակման թիրախ է դարձրել ոչ միայն պաշտպանության բանակի դիրքերը, այլեւ՝ խորը թիկունքում գտնվող խաղաղ բնակավայրերը:
Այս ուղղությամբ ՊԲ հակաօդայինների կողմից ժամը 12:30-ի սահմաններում խոցվել է թշնամական մեկ ռազմական ուղղաթիռ եւ 2 տանկ:
«Ցավոք, թեժ մարտերի ընթացքում կորուստներ է ունեցել նաեւ ղարաբաղյան կողմը, որի մասին լրացուցիչ տեղեկություններ կհաղորդվեն ավելի ուշ», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Yerevan/Mediamax/. The situation remains extremely tense all along the contact line of Karabakh-Azerbaijani opposing forces.
According to NKR Defense Army press service, Defense Army's vanguard divisions continue to successfully conduct defensive battles and inflict heavy losses on the rival.
On the whole, Azerbaijani armed forces suffered more than 200 casualties during military operations that took place at night of April 1 to April 2.
Photo: NKR Defense Army
NKR Defense Army states that at least 30 soldiers of the Azerbaijani special detachment were killed along Talish direction, 2 tanks and 2 drones - shot along Martakert direction and one helicopter - along northern direction.
Strong battles occur along the southeastern direction. The rival is using armored vehicles, artillery, including MM-21 (Grad), targeting not only Defense Army positions, but also the peaceful settlements deep in the rear.
One military helicopter and 2 tanks were shot by Defense Army along this direction at around 12:30.
“Unfortunately, Karabakh side suffered loses as well during the battles: more information will be provided at a later date”, the statement reads.