Հակառակորդի կրակոցից Արցախում մեկ զոհ, մեկ վիրավոր կա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր՝ ժամը 11:00-ի սահմաններում, ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման հետեւանքով, մահացու վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող Գեղամ Մանուկյանը (ծնված 1979թ.):
ԼՂՀ ՊԲ-ից հայտնում են նաեւ, որ նույն օրը՝ ժամը 12:00-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի մեկ այլ (Մարտակերտ) ուղղությամբ կրկին հակառակորդի արձակած գնդակից ծանր վիրավորում է ստացել ՊԲ ժամկետային զինծառայող Կորյուն Կիրակոսյանը (ծնված 1988թ.):

Один военнослужащий погиб и еще один ранен в Арцахе - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сегодня примерно в 11:00 на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированных на северном направлении, в результате нарушения режима прекращения огня со стороны Азербайджана смертельное ранение получил контрактный военнослужащий Гегам Манукян (1979 года рождения).
Армия обороны НКР сообщает также, что сегодня же, примерно в 12:00 часов, в результате огня с азербайджанской стороны на другом направлении линии соприкосновения сил Азербайджана и Нагорного Карабаха (Мартакерт) ранение получил проходящий обязательную службу Корюн Киракосян (1988 года рождения).