Բաքուն խախտել է ԵԱՀԿ դիտարկման անցկացման ընթացակարգը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԱՀԿ առաքելությունն այսօր Արցախի եւ Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացրել Մարտակերտի շրջանի Սեյսուլան բնակավայրից դեպի արեւմուտք։
ԼՂՀ ԱԳՆ-ում նշել են, որ դիտարկումն անցել է ըստ նախատեսված ժամանակացույցի, կրակի դադարեցման ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել:
«Սակայն ադրբեջանական կողմը ԵԱՀԿ առաքելությունը դուրս չի բերել իր առաջապահ դիրքեր եւ, խախտելով դիտարկման անցկացման ընթացակարգի վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները, օգտագործել է հսկողության աերոստատ»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Baku violates OSCE monitoring procedure
Yerevan /Mediamax/. Today the OSCE Mission conducted a planned monitoring of the Line of Contact between the armed forces of Artsakh and Azerbaijan, to the west of Seysulan settlement of the Martakert region.
NKR MFA noted that the monitoring passed in accordance with the agreed schedule and no violation of the ceasefire regime was registered.
“However, the Azerbaijani side did not lead the OSCE mission to its front-line positions and in violation of arrangements, reached on the procedure of conducting a monitoring, used a surveillance aerostat,” the Ministry informed.