ԵԱՀԿ-ն «կոնկրետ քայլեր» է ակնկալում Երեւանից եւ Բաքվից - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԱՀԿ-ի ավստրիական նախագահությունը ողջունել է հոկտեմբերի 16-ին Ժնեւի հանդիպմանը Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների ստանձնած «թարմ հանձնառությունը»:
«Ուրախ ենք տեսնել թարմ ազդակներ եւ նախագահների պատրաստակամությունը՝ բանակցային գործընթացի ակտիվացման, ինչպես նաեւ շփման գծում լարվածության նվազեցման լրացուցիչ քայլերի որոնման ուղղությամբ»,- ասել է ԵԱՀԿ ավստրիական նախագահության խոսնակը:
«Նախագահությունն ակնկալում է, որ հանդիպումների վերսկսումը կբերի կոնկրետ քայլերի՝ ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման համար»,- ասված է հայտարարության մեջ:

ОБСЕ ожидает «конкретных шагов» от Еревана и Баку - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Австрийское председательство ОБСЕ приветствовало «свежие обязательства», взятые президентами Армении и Азербайджана на состоявшейся 16 октября встрече в Женеве.
«Мы рады видеть свежий импульс и готовность президентов принять меры для активизации переговорного процесса и начать поиск дополнительных шагов для снижения напряженности на линии соприкосновения»,- отметил пресс-секретарь австрийского председательства ОБСЕ.
«Председательство надеется, что возобновление встреч приведет к конкретным шагам по мирному урегулированию карабахского конфликта»,- говорится в заявлении.