Սեյրան Օհանյանը կմասնակցի ընտրություններին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախկին պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր հայտնել է, որ նպատակն ունի ակտիվորեն մասնակցել 2017 թ.-ի խորհրդարանական ընտրություններին՝ ձեւավորելով համախոհների թիմ:
Այս մասին նախկին նախարարը հայտնել է իր ֆեյսբուքյան էջի միջոցովˋ նշելով, որ  «քաղաքական մասնակցության համար պետք է գտնել առավել արդյունավետ ձեւաչափ, որը հանրությանը կներկայանա իրատեսական ծրագրով՝ խնդիր ունենալով Հայաստանում ձեւավորելու նոր որակի քաղաքական եւ տնտեսական համակարգ՝ նոր որակի կառավարմամբ»:
Պատրա՞ստ եք քվեարկել Սեյրան Օհանյանի օգտին:
«Սահմանադրական փոփոխություններից հետո մեզ սպասվում են ոչ թե սովորական ընտրություններ, այլ ընտրություններ, որոնք իրենց կարեւորությամբ հավասարազոր են մինչ այժմ տեղի ունեցած նախագահական ընտրություններին: Կարեւորելով առաջիկա գործընթացները՝ ես սկսել եմ խորհրդակցությունների շարք՝ քաղաքական ուժերի, հասարակական կառույցների, հայտնի գործիչների, մտավորականների հետ»,-ասել է նա:
Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ նախարարական կարգավիճակին հրաժեշտ է տվել հանգիստˋ հետագայում մերժելով իրեն առաջարկվող բոլոր բարձր պաշտոնները.
«Ցանկանում եմ իմ փորձը, գիտելիքներն ու ջանքերն ինքնուրույն ներդնել մեր պետության ներքաղաքական կյանքում փոփոխությունների հասնելու համար»:

Armenia’s former Defense Minister to take part in elections - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Former Defense Minister of Armenia Seyran Ohanyan announced today his decision to actively participate in 2017 parliamentary elections, forming a team of "like-minded individuals”.
The former Minister made this statement on his Facebook page, noting that “we need to find a more efficient format of political involvement, which will introduce the public to a realistic program aimed at developing a political and economic system of new quality and management level in Armenia”.
“After constitutional amendments we are ahead of not regular elections, but elections equal to presidential in their meaning. I recognized the importance of upcoming actions and began a series of consultations with political powers, NGOs, famous figures and the intelligentsia,” he said.
Seyran Ohanyan noted he bid farewell to the ministerial position calmly, rejecting all high offices offered to him.
“I want to personally invest my experience, knowledge and efforts to achieve changes in our domestic political life”, he said.