Սեյրան Օհանյանը կմասնակցի ընտրություններին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախկին պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր հայտնել է, որ նպատակն ունի ակտիվորեն մասնակցել 2017 թ.-ի խորհրդարանական ընտրություններին՝ ձեւավորելով համախոհների թիմ:
Այս մասին նախկին նախարարը հայտնել է իր ֆեյսբուքյան էջի միջոցովˋ նշելով, որ  «քաղաքական մասնակցության համար պետք է գտնել առավել արդյունավետ ձեւաչափ, որը հանրությանը կներկայանա իրատեսական ծրագրով՝ խնդիր ունենալով Հայաստանում ձեւավորելու նոր որակի քաղաքական եւ տնտեսական համակարգ՝ նոր որակի կառավարմամբ»:
Պատրա՞ստ եք քվեարկել Սեյրան Օհանյանի օգտին:
«Սահմանադրական փոփոխություններից հետո մեզ սպասվում են ոչ թե սովորական ընտրություններ, այլ ընտրություններ, որոնք իրենց կարեւորությամբ հավասարազոր են մինչ այժմ տեղի ունեցած նախագահական ընտրություններին: Կարեւորելով առաջիկա գործընթացները՝ ես սկսել եմ խորհրդակցությունների շարք՝ քաղաքական ուժերի, հասարակական կառույցների, հայտնի գործիչների, մտավորականների հետ»,-ասել է նա:
Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ նախարարական կարգավիճակին հրաժեշտ է տվել հանգիստˋ հետագայում մերժելով իրեն առաջարկվող բոլոր բարձր պաշտոնները.
«Ցանկանում եմ իմ փորձը, գիտելիքներն ու ջանքերն ինքնուրույն ներդնել մեր պետության ներքաղաքական կյանքում փոփոխությունների հասնելու համար»:

Сейран Оганян примет участие в выборах - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Бывший министр обороны Армении Сейран Оганян заявил сегодня, что собирается активно участвовать в парламентских выборах 2017 года, сформировав команду единомышленников.
Об этом экс-министр сообщил на своей страничке в Facebook, отметив, что «для политического участия нужно выбрать наиболее эффективный формат, который представит обществу реалистичную программу, ставя перед собой задачу по формированию в Армении политической и экономической системы нового качества с новым качеством управления».
«После конституционных реформ нас ждут не обычные выборы, а выборы, которые по своей значимости равны всем президентским выборам, прошедшим до сих пор. Осознавая важность предстоящих событий, я начал ряд консультаций с политическими силами, общественными структурами, известными деятелями и представителями интеллигенции», - написал он.
Сейран Оганян отметил, что спокойно расстался со статусом министра, отклонив все предложения о новых высоких постах:
«Я хочу самостоятельно приложить свой опыт, знания и усилия, чтобы добиться изменений во внутриполитической жизни страны».