Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Պետդումայի նախագահին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինն այսօր ասել է, որ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի խորհրդարանականները ծրագրում են ընդլայնել հարաբերությունների եւ համագործակցության շրջանակը:
Այս մասին պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող Վյաչեսլավ Վոլոդինն ասել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպմանը:
Պետդումայի նախագահի խոսքով՝ իր գլխավորած պատվիրակության կազմում գտնվող՝ Պետդումայի հանձնաժողովների նախագահները կհանդիպեն եւ կծանոթանան հայ գործընկերների հետ, կքննարկեն փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:
Վյաչեսլավ Վոլոդինն ընդգծել է, որ պատվիրակության կազմում են նաեւ հայկական մեծ համայնք ունեցող Կրասնոդարի եւ Ղրիմի օրենսդիր մարմինների ղեկավարները:
Սերժ Սարգսյանն էլ համոզվածություն է հայտնել, որ պետական գործունեության մեջ Վյաչեսլավ Վոլոդինի փորձն իր զգալի ներդրումը կունենա հայ-ռուսական հարաբերությունների զարգացման գործում:

Глава Госдумы России начал визит в Ереван - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Глава Государственной думы Федерального собрания РФ Вячеслав Володин сказал сегодня в Ереване, что армянские и российские парламентарии планируют расширить круг сотрудничества.
Находящийся в Ереване с официальным визитом Вячеслав Володин сказал об этом на встрече с президентом Армении Сержем Саргсяном.
По словам спикера Госдумы, вошедшие в состав делегации председатели комиссий Госдумы встретятся и познакомятся с армянскими коллегами, обсудят представляющие двусторонний интерес вопросы.
Вячеслав Володин подчеркнул, что в состав делегации вошли также руководители законодательных собраний Краснодара и Крыма, в которых есть большие армянские общины.