Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Պետդումայի նախագահին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինն այսօր ասել է, որ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի խորհրդարանականները ծրագրում են ընդլայնել հարաբերությունների եւ համագործակցության շրջանակը:
Այս մասին պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող Վյաչեսլավ Վոլոդինն ասել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպմանը:
Պետդումայի նախագահի խոսքով՝ իր գլխավորած պատվիրակության կազմում գտնվող՝ Պետդումայի հանձնաժողովների նախագահները կհանդիպեն եւ կծանոթանան հայ գործընկերների հետ, կքննարկեն փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:
Վյաչեսլավ Վոլոդինն ընդգծել է, որ պատվիրակության կազմում են նաեւ հայկական մեծ համայնք ունեցող Կրասնոդարի եւ Ղրիմի օրենսդիր մարմինների ղեկավարները:
Սերժ Սարգսյանն էլ համոզվածություն է հայտնել, որ պետական գործունեության մեջ Վյաչեսլավ Վոլոդինի փորձն իր զգալի ներդրումը կունենա հայ-ռուսական հարաբերությունների զարգացման գործում:

Yerevan/Mediamax/. Speaker of the Russian State Duma Vyacheslav Volodin said today that Armenian and Russian MPs intend to expand relations and the scope of cooperation.
Vyacheslav Volodin, currently on an official visit in Armenia, made that statement at the meeting with Armenian President Serzh Sargsyan.
According to the State Duma Speaker, the heads of Duma commissions included in his delegation will meet with Armenian colleagues and discuss issues of mutual interest.
Vyacheslav Volodin stressed that heads of legislative bodies of Krasnodar and Crimea, which have large Armenian communities, are also present in the delegation.
Serzh Sargsyan expressed his confidence that Vyacheslav Volodin’s experience in state affairs will be a significant contribution to development of Armenia-Russia relations.