Կարապետյանն ու Մեդվեդեւն առանձնազրույց են ունեցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Բիշքեկում առանձնազրույց է ունեցել ՌԴ կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդեւի հետ։
ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ կողմերն անդրադարձել են հունվարին ՀՀ վարչապետի՝ ՌԴ պաշտոնական այցի արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին, մասնավորապես՝ հայ-ռուսական ներդրումային հիմնադրամի ստեղծմանը, Մեղրու ազատ տնտեսական գոտում ռուսական ընկերությունների ներգրավմանը, գյուղատնտեսական նշանակության տեխնիկայի մատակարարման հարցերին։
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի վարչապետները վերահաստատել են պատրաստակամությունը՝ շարունակելու հայ-ռուսական դաշնակցային գործակցության ընդլայնման ինչպես երկկողմ, այնպես էլ ԵԱՏՄ շրջանակում առեւտրատնտեսական հարաբերությունների ակտիվացման ուղղությամբ:

Yerevan/Mediamax/. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan had a private conversation with head of the Russian Government Dmitry Medvedev in Bishkek.
Armenian Government informed that the parties discussed implementation of the agreements reached during Karen Karapetyan’s official visit to Russia in January, in particular, creation of Armenian-Russian investment foundation, involvement of Russian companies in Meghri free economic zone, and delivery of agricultural equipment.
Both Prime Ministers reaffirmed their readiness to continue expansion of Armenia-Russia allied cooperation both in bilateral format and towards strengthening the economic ties within EAEU.