Կարապետյանն ու Մեդվեդեւն առանձնազրույց են ունեցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Բիշքեկում առանձնազրույց է ունեցել ՌԴ կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդեւի հետ։
ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ կողմերն անդրադարձել են հունվարին ՀՀ վարչապետի՝ ՌԴ պաշտոնական այցի արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին, մասնավորապես՝ հայ-ռուսական ներդրումային հիմնադրամի ստեղծմանը, Մեղրու ազատ տնտեսական գոտում ռուսական ընկերությունների ներգրավմանը, գյուղատնտեսական նշանակության տեխնիկայի մատակարարման հարցերին։
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի վարչապետները վերահաստատել են պատրաստակամությունը՝ շարունակելու հայ-ռուսական դաշնակցային գործակցության ընդլայնման ինչպես երկկողմ, այնպես էլ ԵԱՏՄ շրջանակում առեւտրատնտեսական հարաբերությունների ակտիվացման ուղղությամբ:

Состоялась встреча Карапетяна и Медведева - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Карен Карапетян в Бишкеке провел личную встречу с главой российского правительства Дмитрием Медведевым.
Согласно сообщению пресс-службы правительства Армении, стороны коснулись процесса осуществления договоренностей, достигнутых в ходе официального визита армянского премьера в Россию в январе. В частности, обсуждалось создание армяно-российского инвестиционного фонда, привлечение российских компаний в свободную экономическую зону в Мегри и вопросы поставок сельскохозяйственной техники.
Главы правительств Армении и России подтвердили свою готовность продолжить деятельность по расширению армяно-российского союзнического партнерства, а также по активизации торгово-экономических отношений как в двустороннем формате, так и в рамках ЕАЭС.