Ժամը 15:00-ի դրությամբ իրավախախտման 970 հրապարակում է դիտարկվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ժամը 15:00-ի դրությամբ ՀՀ գլխավոր դատախազության աշխատանքային խումբն ուսումնասիրել է քվեարկության ընթացքում ընտրական իրավախախտումների վերաբերյալ 970 հրապարակում:
Դատապազությունում նշել են, որ ուսումնասիրված հրապարակումներից առերեւույթ ընտրական բնույթի հանցագործության հատկանիշներ են պարունակել 131-ը:
Նշված  131 հաղորդումներից 48-ը վերաբերել են այլ անձի փոխարեն կամ կրկին անգամ քվեարկելու դեպքերին, 26-ը՝ քվեարկության գաղտնիության խախտմանը, 23-ը՝ ուղղորդման, 15-ը՝  ԶԼՄ ներկայացուցչի, վստահված անձի, դիտորդի, հանձնաժողովի աշխատանքային գործուներության խոչնդոտման, 11-ը՝ քաղաքացու ընտրական իրավունքի ազատ իրականացմանը խոչընդոտելու, 8-ը՝ ընտրակաշառք տալու  դեպքերին:

К 15:00 рассмотрено 970 сообщений о нарушениях - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. По данным на 15:00 часов рабочая группа Генпрокуратуры Армении изучила 970 публикаций и сообщений об избирательных нарушениях в ходе голосования.
В прокуратуре отметили, что 131 из указанных сообщений содержали очевидные признаки избирательных нарушений.
48 из данных 131 сообщений касались случаев голосования за других лиц или повторного голосования, 26 - нарушения тайны голосования, 23 – попыток влияния на голосование, 15 – препятствования работы представителей СМИ, доверенных лиц, наблюдателей или членов комиссий, 11 - препятствования свободной реализации избирательного права граждан, 8 – подкупа избирателей.