Ուսումնասիրվել է ընտրախախտման վերաբերյալ շուրջ 1300 հրապարակում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ժամը 18:00-ի դրությամբ ՀՀ գլխավոր դատախազության աշխատանքային խումբն ուսումնասիրել է քվեարկության ընթացքում ընտրական իրավախախտումների վերաբերյալ 1317 հրապարակում:
Դատախազության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ ուսումնասիրված հրապարակումներից ընտրական բնույթի հանցագործության հատկանիշներ են պարունակել 226-ը:
Այդ հաղորդումներից 82-ը վերաբերել են այլ անձի փոխարեն կամ կրկին անգամ քվեարկելու դեպքերին, 43-ը՝ քվեարկության գաղտնիության խախտմանը, 28 քաղաքացու ընտրական իրավունքի ազատ իրականացմանը, ԶԼՄ ներկայացուցչի, վստահված անձի, դիտորդի, հանձնաժողովի աշխատանքային գործուներությանը խոչնդոտելուն, 64-ը՝ ընտրողի կամքի ազատ իրականացմանը խոչնդոտելուն, 9-ը՝ ընտրակաշառք տալուն:

Изучено около 1300 публикаций об избирательных нарушениях - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. По данным на 18:00 часов рабочая группа Генпрокуратуры Армении изучила 1317 публикаций и сообщений об избирательных нарушениях в ходе голосования.
Согласно сообщению прокуратуры, среди изученных публикаций очевидные признаки избирательных нарушений содержали 226.
82 из данных сообщений касались случаев голосования за других лиц или повторного голосования, 43 - нарушения тайны голосования, 28 - препятствования свободной реализации избирательного права граждан, препятствования работы представителей СМИ, доверенных лиц, наблюдателей или членов комиссий, 64  – препятствования свободной реализации воли избирателя, 9 – подкупа избирателей.