Exit-poll` առաջատարներն են ՀՀԿ-ն, «Ծառուկյան» դաշինքը եւ «Ելք»-ը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Հայաստանում անցկացված exit-poll-ի արդյունքների համաձայն, ԱԺ ընտրություններում առաջատարներն են ՀՀԿ-ն, «Ծառուկյան» դաշինքը եւ «Ելք»-ը:
Exit-poll-ը ընտրատեղամասերից դուրս եկող քաղաքացիների հարցում է:
Այսօր այն ՀՀ ամբողջ տարածքում համապատասխան մեթոդաբանությամբ ընտրված 125 ընտրատեղամասերում անցկացրել են The Gallup Organization-ի եւ Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիայի մասնագետները:
Տվյալները «Երկիր Մեդիա» հեռուստաընկերության եթերում ներկայացրել է Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիայի նախագահ Գեւորգ Պողոսյանը: Դրանց համաձայն, ՀՀԿ-ն ստանում է 46 %, «Ծառուկյան» դաշինքը՝ 25 %, «Ելք»-ը՝ 10 %, ՀՅԴ-ն՝ 5 %:
Մնացած քաղաքական ուժերը ստացել են 3-4 %:
Մեդիամաքսը նշում է, որ 2013 թվականի նախագահական ընտրությունների ժամանակ The Gallup Organization-ը եւ Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիան եւս անցկացրել էին exit-poll, որի արդյունքի համաձայն Սերժ Սարգսյանը ստացել էր  ընտրողների ձայների 58 %-ը, իսկ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը՝ 32 %-ը: Այդ տվյալները քիչ էին տարբերվում Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի պաշտոնական տվյալներից:

По итогам exit-poll лидируют РПА, блоки «Царукян» и «Елк» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Согласно результатам еxit-poll, проведенного сегодня в Армении, на парламентских выборах в лидируют РПА, блок «Царукян» и «Елк».
Exit-poll – опрос граждан на выходе с избирательных участков.
Опросы на 125 избирательных участках, выбранных по соответствующей методике, проводили сегодня специалисты The Gallup Organization и Армянской социологической организации.
Данные в эфире телеканала «Еркир Медиа» представил председатель Армянской социологической организации Геворк Погосян. В соответствии с ними, РПА набрала 46% голосов, блок «Царукян» - 25%, «Елк» - 10%, и АРФД – 5%.
Остальные политические силы получили 3-4 % голосов.
Медиамакс отмечает, что на президентских выборах 2013 года The Gallup Organization и Армянская социологическая организация также проводили exit-poll, по итогам которого Серж Саргсян получил 58% голосов, а Раффи Ованнисян – 32%. Эти цифры незначительно разошлись с официальными данными Центральной избирательной комиссии.