Մտնում ենք փոփոխությունների կարեւորագույն փուլ, ասել է նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայրության եւ գեղեցկության տոնի առթիվ:
«Մենք՝ որպես պետություն եւ հասարակություն, մտնում ենք փոփոխությունների եւ զարգացման կարեւորագույն փուլ, եւ այս գործընթացներում առանձնակի մեծ է լինելու ձեր դերակատարությունը:
Բազմադարյա Հայաստանը ամուր է եղել նաեւ ձեզնով, իսկ այսօր՝ նորացող մեր հայրենիքը ուժեղ եւ առաջադեմ է առավելապես ձեզնով: Ամուր եւ ավանդական ընտանիքը առհավատչյան է մեր ժողովրդի հարատեւության, եւ այդ հավերժության պատվարը դարձյալ դուք եք:
Այսօր առանձնահատուկ շնորհավորում եմ այն մայրերին, որոնց որդիները հսկում եւ անառիկ են պահում մեր երկրի սահմանները, նաեւ գլուխ եմ խոնարհում այն մայրերի առջեւ, որոնց որդիներն անմահացան», - ասված է պետության ղեկավարի ուղերձում:

We enter the key stage of changes, says Armenian President - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan issued a congratulatory message on the occasion of the Motherhood and Beauty Day.
“As a state and society, we are entering the key stage of changes and development, and your role in those processes will be particularly significant.
Centuries-old Armenia has stood firmly owing to you, and today our advancing homeland is strong and progressive owing to you especially. The strong traditional family is the guarantee of our nation’s eternal life, and you again are the stronghold of that eternity.
I wish to address special congratulations to the mothers, whose sons are guarding the borders of our country, and I bow to the mothers whose sons became immortalized in their service,” reads the message of the head of the state.