Մտնում ենք փոփոխությունների կարեւորագույն փուլ, ասել է նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայրության եւ գեղեցկության տոնի առթիվ:
«Մենք՝ որպես պետություն եւ հասարակություն, մտնում ենք փոփոխությունների եւ զարգացման կարեւորագույն փուլ, եւ այս գործընթացներում առանձնակի մեծ է լինելու ձեր դերակատարությունը:
Բազմադարյա Հայաստանը ամուր է եղել նաեւ ձեզնով, իսկ այսօր՝ նորացող մեր հայրենիքը ուժեղ եւ առաջադեմ է առավելապես ձեզնով: Ամուր եւ ավանդական ընտանիքը առհավատչյան է մեր ժողովրդի հարատեւության, եւ այդ հավերժության պատվարը դարձյալ դուք եք:
Այսօր առանձնահատուկ շնորհավորում եմ այն մայրերին, որոնց որդիները հսկում եւ անառիկ են պահում մեր երկրի սահմանները, նաեւ գլուխ եմ խոնարհում այն մայրերի առջեւ, որոնց որդիներն անմահացան», - ասված է պետության ղեկավարի ուղերձում:

Мы вступаем в важнейший этап перемен, заявил президент - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание армянским женщинам по случаю Дня Материнства и красоты.
«Мы, как государство и общество, вступаем в важнейший этап перемен и развития, и ваша роль в этом процессе будет особенно значимой.
Многовековая Армения всегда была сильна в том числе вами, а сегодня наша обновляющаяся родина особо сильна и развита особенно благодаря вам. Крепкая и традиционная семья является залогом долголетия нашего народа, и на защите этого долголетия опять же стоите вы.
Сегодня я особо поздравляю тех матерей, сыновья которых защищают границы нашей страны, а также преклоняю голову перед матерями, чьи сыновья обрели бессмертие», - говорится в послании главы государства.