Վարչապետին փոխարինում է Կարեն Կարապետյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ապրիլի 23-ին տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության արտահերթ նիստ, որը վարել է առաջին փոխվարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
Կառավարության կայքում տեղարդված հաղորդագրության մեջ ասված է.
«Արտահերթ նիստում՝ համաձայն «Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 14-րդ մասի եւ հիմք ընդունելով ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի հայտարարությունը՝ փաստեց վարչապետի կողմից իր լիազորությունների կատարման անհնարինությունը:
ՀՀ վարչապետի 2018 թվականի ապրիլի 21-ի՝ «Վարչապետի բացակայության եւ լիազորությունների կատարման անհնարինության դեպքերում վարչապետին փոխարինելու կարգը սահմանելու մասին» N 412-Լ որոշման հավելվածի 5-րդ կետի համաձայն՝ վարչապետի լիազորությունների կատարման անհնարինության դեպքում վարչապետին փոխարինում է առաջին փոխվարչապետը»:

Karen Karapetyan replaces Armenia’s PM
Yerevan/Mediamax/. The Armenian Government has held an extraordinary session on April 23, chaired by First Deputy Prime Minister Karen Karapetyan.
The official statement on the government website reads:
“The session has registered the impossibility of further service of Serzh Sargsyan in the position of Prime Minister, based on his statement and Part 14 of Article 7 of the Law on the structure and activity of the government of Armenia.
According to the decision of the Armenian Prime Minister of 21 April 2018, in case of impossibility of execution of the authority of the prime minister, he is replaced by the First Deputy Prime Minister.”