Վարչապետին փոխարինում է Կարեն Կարապետյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ապրիլի 23-ին տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության արտահերթ նիստ, որը վարել է առաջին փոխվարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
Կառավարության կայքում տեղարդված հաղորդագրության մեջ ասված է.
«Արտահերթ նիստում՝ համաձայն «Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 14-րդ մասի եւ հիմք ընդունելով ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի հայտարարությունը՝ փաստեց վարչապետի կողմից իր լիազորությունների կատարման անհնարինությունը:
ՀՀ վարչապետի 2018 թվականի ապրիլի 21-ի՝ «Վարչապետի բացակայության եւ լիազորությունների կատարման անհնարինության դեպքերում վարչապետին փոխարինելու կարգը սահմանելու մասին» N 412-Լ որոշման հավելվածի 5-րդ կետի համաձայն՝ վարչապետի լիազորությունների կատարման անհնարինության դեպքում վարչապետին փոխարինում է առաջին փոխվարչապետը»:

Премьер-министра заменяет Карен Карапетян - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. 23 апреля состоялось экстренное заседание правительства Армении, которое провел первый вице-премьер Карен Карапетян.
В сообщении на сайте правительства говорится:
«На экстренном заседании, согласно пункту 14 статьи 7 Закона республики Армения «О структуре и деятельности правительства» и принимая за основу заявление премьер-министра Армении Сержа Саргсяна, правительство подтвердило невозможность исполнения премьер-министром своих полномочий.
Согласно пункту 5 приложения к решению премьер-министра Армении от 21 апреля, в случае невозможности исполнения полномочий премьер-министра заменяет первый вице-премьер».