Փաշինյանը կբոյկոտի արտահերթ ընտրությունները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ազգային ժողովի պատգամավոր, քաղաքացիական շարժումն առաջնորդող Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի առաջարկած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման դեպքում իրենք կբոյկոտեն դրանք։
«Մեր առաջին ռեակցիան այն է, որ կբոյկոտենք այդ ընտրությունները, ընդ որում՝ ակտիվ բոյկոտի միջոցով։ Այսինքն՝ այդ ընտրությունները չեն կայանա, որովհետեւ ժողովուրդը հաղթել է, եւ ժողովրդի հաղթանակի արդյունքները պետք է հիմա արձանագրվեն»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա արձագանքել է նաեւ Կարեն Կարապետյանի հայտարարությանը, որ «վարչապետի թեկնածուին հրապարակում չեն ընտրում»։
«Վարչապետը պետք է ընտրվի Ազգային ժողովում, օրենքի համաձայն՝ պետք է առաջադրվի ԱԺ խմբակցությունների կողմից, իսկ ժողովուրդը հրապարակում մինչ այդ պետք է համաձայնություն տա որեւէ թեկնածուի»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Pashinyan to boycott snap elections
Yerevan /Mediamax/. Armenian MP, leader of the civil movement Nikol Pashinyan has stated today he will boycott the snap parliamentary elections proposed today by acting Prime Minister Karen Karapetyan.
“Our first response is that we will actively boycott these elections. That means that the proposed snap elections will not take place, because the people have won and now their victory must be recorded,” said Nikol Pashinyan.
He has also reacted to Karen Karapetyan’s statement that “nomination for Prime Minister does not happen in the streets”.
“Prime Minister should be nominated by factions and appointed by the National Assembly, in accordance with the law, and people in the streets should agree on a candidate beforehand,” stated Nikol Pashinyan.