Քոչարյանի գրասենյակը հերքել է Փաշինյանի հայտարարությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախկին նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանն ասել է, որ Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա հայտարարությունը քաղաքական գործընթացներին Ռոբերտ Քոչարյանի մասնակցության մասին «չեն համապատասխանում իրականությանը»:
«Ռոբերտ Քոչարյանը հետեւում է գործընթացին, բայց դրան չի մասնակցում: Վերջին օրերին նա որեւէ հանդիպում կամ հեռախոսազրույց ԱԺ պատգամավորների հետ չի ունեցել: Այնպես որ, կրկնում եմ, հնչեցված հայտարարությունները չեն համապատասխանում իրականությանը», - Մեդիամաքսին ասել է Վիկտոր Սողոմոնյանը:
Այսօր ելույթ ունենալով Ազգային Ժողովի հատուկ նիստում, Նիկոլ Փաշինյանն ասել էր, որ «երեկվանից Սերժ Սարգսյանն ու Ռոբերտ Քոչարյանը ճնշում են գործադրում ԱԺ բոլոր խմբակցությունների պատգամավորների վրա, սպառնում են նրանց՝ նպատակ ունենալով կանխել քվեարկությունը ժողովրդի թեկնածուի օգտին»:

Офис Кочаряна опроверг заявление Пашиняна - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Руководитель офиса экс-президента Армении Виктор Согомонян заявил, что сегодняшнее заявление Никола Пашиняна об участии Роберта Кочаряна в политических процессах «не соответствует действительности».
«Роберт Кочарян следит за процессом, но не участвует в нем. В последние дни он не проводил каких-либо встреч или телефонных бесед с депутатами Национального собрания. Повторяю, озвученные заявления не соответствуют действительности»,- сказал Медиамакс Виктор Согомонян.
Выступая сегодня на специальном заседании Национального собрания, Никол Пашинян заявил, что «со вчерашнего дня Серж Саргсян и Роберт Кочарян оказывают давление на депутатов всех фракций Национального собрания, угрожают им с целью сорвать голосование в пользу кандидата от народа».