Քոչարյանի գրասենյակը հերքել է Փաշինյանի հայտարարությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախկին նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանն ասել է, որ Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա հայտարարությունը քաղաքական գործընթացներին Ռոբերտ Քոչարյանի մասնակցության մասին «չեն համապատասխանում իրականությանը»:
«Ռոբերտ Քոչարյանը հետեւում է գործընթացին, բայց դրան չի մասնակցում: Վերջին օրերին նա որեւէ հանդիպում կամ հեռախոսազրույց ԱԺ պատգամավորների հետ չի ունեցել: Այնպես որ, կրկնում եմ, հնչեցված հայտարարությունները չեն համապատասխանում իրականությանը», - Մեդիամաքսին ասել է Վիկտոր Սողոմոնյանը:
Այսօր ելույթ ունենալով Ազգային Ժողովի հատուկ նիստում, Նիկոլ Փաշինյանն ասել էր, որ «երեկվանից Սերժ Սարգսյանն ու Ռոբերտ Քոչարյանը ճնշում են գործադրում ԱԺ բոլոր խմբակցությունների պատգամավորների վրա, սպառնում են նրանց՝ նպատակ ունենալով կանխել քվեարկությունը ժողովրդի թեկնածուի օգտին»:

Kocharyan’s office denies Pashinyan’s accusations
Yerevan /Mediamax/. Former Armenian President Robert Kocharyan’s office manager Victor Soghomonyan has said that the statement Nikol Pashinyan has made today about Kocharyan’s involvement in politics “contradicts the reality”.
“Robert Kocharyan follows the political developments, but he does not participate in them. He has had no meetings or phone calls with Armenian MPs recently. Therefore, as I have said, Mr Pashinyan’s statement contradicts the reality,” Victor Soghomonyan has told Mediamax.
While delivering a speech at the special session of the National Assembly today, Nikol Pashinyan has noted that “Serzh Sargsyan and Robert Kocharyan have been pressuring all Armenian MPs regardless of factions since yesterday and threatening them in order to prevent voting for the people’s candidate”.