Նիկոլ Փաշինյանն ընտրվեց Հայաստանի վարչապետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Երեւանում կայացած Ազգային ժողովի հատուկ նիստում «Ելք» խմբակցության ղեկավար, ընդդիմադիր շարժման առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանը ընտրվել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ:
Նրա օգտին քվեարկել է 59, դեմ՝ 42 պատգամավոր:
Այսպիսով, առաջին անգամ Հայաստանի պատմության մեջ կառավարության եւ երկրի ղեկավար է դարձել խորհրդարանական փոքրամասնության ներկայացուցիչը:
Նիկոլ Փաշինյանն՝ իր իսկ խոսքերով
Նիկոլ Փաշինյանը ծնվել է 1975թ. հունիսի 1-ին Իջեւանում:
1991թ. ընդունվել Երեւանի պետական համալսարանի բանասիրական ֆակուլտետի ժուռնալիստիկայի բաժին, որտեղից հեռացվել է 1995թ.՝ լրագրողական գործունեության պատճառով:
1994-1995թթ. եղել է «Լրագիր», «Լրագիր օր», «Մոլորակ» օրաթերթերի լրագրող, 1998-1999թթ.` «Օրագիր» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր, 1999-2012թթ.` «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր:

Никол Пашинян избран премьер-министром Армении - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Сегодня на специальном заседании Национального собрания руководитель фракции «Елк», лидер оппозиционного движения Никол Пашинян был избран премьер-министром Армении.
За Пашиняна проголосовали  59 депутатов, против –  42.
Таким образом, впервые в истории Армении главой правительства и страны стал представитель парламентского меньшинства.
Никол Пашинян родился 1 июня 1975 года в Иджеване.
В 1991 г. поступил на отделение журналистики филологического факультета Ереванского государственного университета, откуда был отчислен в 1995 году из-за журналистской деятельности.
В 1994-1995 гг. работал журналистом в газетах «Лрагир», «Лрагир ор», «Молорак», в 1998-1999 гг. был главным редактором газеты «Орагир», в 1999-2012 гг. – главным редактором газеты «Айкакан жаманак».