Վիտալի Բալասանյանը քաղաքական կոնսուլտացիաներ է սկսում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, Արցախի հերոս Վիտալի Բալասանյանն ասել է, որ նախագահական ընտրություններին առաջադրվելու նպատակով քաղաքական կոնսուլտացիաներ է սկսում:
«Առաջիկա օրերին պատրաստվում եմ հանդիպումներ սկսել խորհրդարանական եւ արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի, հասարակական կազմակերպությունների, ակտիվ անհատների հետ, ինչպես նաեւ այցելել համայնքներ եւ հանդիպել մեր քաղաքացիների հետ՝ նրանց հետ քննարկելու 2020թ. հանրապետությունում կայանալիք նախագահական ընտրություններին՝ որպես նախագահի թեկնածու իմ առաջադրվելու նպատակահարմարությունը»,- ասել է Վիտալի Բալասանյանը «Արցախպրես»-ի հետ զրույցում:
Նա ընդգծել է, որ մասնակցելով 2012թ. նախագահական եւ 2015թ. խորհրդարանական ընտրություններին՝ ներկայացրել է երկրի առաջ ծառացած սոցիալ-տնտեսական եւ անվտանգությանը վերաբերող բազմաթիվ ծրագրեր, որոնց մի մասն այսօր էլ կենսական է:

Виталий Баласанян начинает политические консультации - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Секретарь Совета национальной безопасности НКР, герой Арцаха Виталий Баласанян заявил, что начинает политические консультации с целью баллотироваться на президентских выборах в Арцахе.
«В ближайшие дни планирую встретиться с парламентскими и внепарламентскими политическими силами, общественными организациями, активными деятелями. Также собираюсь посетить общины и встретиться с нашими гражданами, чтобы обсудить с ними целесообразность выставления моей кандидатуры на предстоящих в 2020г. президентских выборах в республике»,- отметил Виталий Баласанян в беседе с «Арцахпресс».
Баласанян подчеркнул, что, участвуя в президентских выборах 2012г. и парламентских выборах 2015г., представил многочисленные социально-экономические программы, а также программы по безопасности, часть которых является жизненно важной и сегодня.