Վիտալի Բալասանյանը քաղաքական կոնսուլտացիաներ է սկսում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, Արցախի հերոս Վիտալի Բալասանյանն ասել է, որ նախագահական ընտրություններին առաջադրվելու նպատակով քաղաքական կոնսուլտացիաներ է սկսում:
«Առաջիկա օրերին պատրաստվում եմ հանդիպումներ սկսել խորհրդարանական եւ արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի, հասարակական կազմակերպությունների, ակտիվ անհատների հետ, ինչպես նաեւ այցելել համայնքներ եւ հանդիպել մեր քաղաքացիների հետ՝ նրանց հետ քննարկելու 2020թ. հանրապետությունում կայանալիք նախագահական ընտրություններին՝ որպես նախագահի թեկնածու իմ առաջադրվելու նպատակահարմարությունը»,- ասել է Վիտալի Բալասանյանը «Արցախպրես»-ի հետ զրույցում:
Նա ընդգծել է, որ մասնակցելով 2012թ. նախագահական եւ 2015թ. խորհրդարանական ընտրություններին՝ ներկայացրել է երկրի առաջ ծառացած սոցիալ-տնտեսական եւ անվտանգությանը վերաբերող բազմաթիվ ծրագրեր, որոնց մի մասն այսօր էլ կենսական է:

Yerevan /Mediamax/. Secretary of NKR National Security Council, Artsakh Hero Vitaly Balasanyan said that he starts holding political consultations on his candidacy in the presidential elections of Artsakh.
“I plan holding meetings with parlimentary and extra-parliamentary political forces, NGOs, and active individuals. I also intend to visit communities and meet with our citizens to discuss with them the relevance of my candidacy in the 2020 presidential elections,” Vitaly Balasanyan said in an interview to Artsakhpress.
He emphasized that by participating in 2012 presidential and 2015 parliamentary elections, he introduced a number of programs relating to social-economic and security issues, of which some are pertinent even today.