Սահմանամերձ համայնքներում կբարձրացվի աղետների դիմակայունությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Դավիթ Տոնոյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկին:
ԱԻՆ-ում նշել են, որ քննարկվել են սահմանամերձ գոտիներում քաղաքացիական եւ համայնքային կառույցների՝ արտակարգ իրավիճակներին պատրաստվածության ու աղետներին դիմակայունության մակարդակի բարձրացման հարցերը:
Դավիթ Տոնոյանը Անջեյ Կասպրշիկին ներկայացրել է մարդասիրական միջազգային ծրագրի շրջանակում սահմանամերձ գոտիներում իրականացված միջոցառումները՝ աղետների ռիսկի նվազեցման եւ աղետներին արձագանքելու բնակչության պատրաստվածության ուղղությամբ, եւ նախանշել ԱԻՆ-ի եւ ԵԱՀԿ-ի համագործակցության ուղիներն այս ոլորտներում:

Жителей приграничных зон научат противостоять бедствиям - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр по чрезвычайным ситуациям Армении Давид Тоноян принял сегодня личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспшика.
В МЧС отметили, что на встрече обсуждались вопросы повышения подготовленности и стойкости гражданских и общинных структур в приграничных районах в чрезвычайных ситуациях.
Давид Тоноян представил Анджею Каспшику мероприятия, осуществленные в приграничных зонах в рамках гуманитарной международной программы по сокращению рисков бедствий и подготовке населения к реагированию на бедствия, а также наметил возможности сотрудничества МЧС и ОБСЕ в данных сферах.