Ապատուրայը շնորհավորել է ՆԱՏՕ-ի տեղեկատվական կենտրոնի 10-ամյակը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հարավային Կովկասում եւ Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապատուրայն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ Երեւանում ՆԱՏՕ-ի տեղեկատվական կենտրոնի ստեղծման 10-ամյակի կապակցությամբ:
«Իր հիմնադրման պահից ի վեր Կենտրոնը ՆԱՏՕ-ի առանցքային գործընկերն է եղել եւ մեծ ավանդ ունի Հայաստան-ՆԱՏՕ հարաբերությունների լավագույնս ընկալման հարցում: Կենտրոնի գործունեության շնորհիվ փորձագետները, լրատվամիջոցները եւ այլ շահագրգռված կողմերը տեղեկություններ են ստացել մեր հարաբերությունների բոլոր ուղղությունների մասին: Կենտրոնը մշտապես եղել է հիանալի հարթակ ՆԱՏՕ-ի համար՝ հայ գործընկերների հետ երկխոսություն հաստատելու համար: Կենտրոնի շնորհիվ այս տարիների ընթացքում մենք կապեր ենք հաստատել Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության հետ: Շնորհավորում եմ ՆԱՏՕ-ի Տեղեկատվական կենտրոնը 10-ամյակի կապակցությամբ եւ ակնկալում եմ համագործակցության շարունակություն», - հայտարարել է Ջեյմս Ապատուրայը:
ՆԱՏՕ-ի տեղեկատվական կենտրոնի պաշտոնական բացման արարողությունը Երեւանում տեղի էր ունեցել 2007 թ. մարտի 12-ին: Միջոցառմանը մասնակցել էին ՀՀ արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանը եւ ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի օգնական Ժան Ֆուրնեն:
Երեւանում ՆԱՏՕ-ի տեղեկատվական կենտրոնի ստեղծումը նախատեսված էր ՆԱՏՕ-ի հետ Հայաստանի անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրով (IPAP), որը ստորագրվել էր 2006 թ.:

James Appathurai congratulates NATO Information Centre in Armenia on 10th anniversary - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. NATO Deputy Assistant Secretary General for Political Affairs and Security Policy James Appathurai addressed a message to Information Centre on NATO in Armenia on the occasion of its 10th anniversary.
“Since its creation, the Center has been a key partner of NATO and has highly contributed to providing a better understanding of NATO - Armenia relations. It has been instrumental in informing key opinion formers, experts and media on all aspects of our cooperation. The Center always provided a perfect setting for NATO to reach out to Armenian colleagues and establish a dialogue with them. Over the years, through the Center, we have built bridges with the Armenian civil society. Congratulation to the team of the NATO Information Centre on the occasion of its tenth anniversary. I look forward to our continued cooperation,” James Appathurai stated.
The opening ceremony for NATO Information Centre in Armenia took place on 12 March 2007 and was attended by Armenian Foreign Minister Vardan Oskanyan and NATO Assistant Secretary General for Public Diplomacy Jean Fournet.
Creation of NATO Information Centre in Armenia is a part of the Individual Partnership Plan that Armenia and NATO signed in 2006.