Քաղաքապետարանն ու IDeA-ն ներդրումային ծրագրեր կիրականացնեն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի քաղաքապետի տեղակալ Վահե Նիկոյանն ու IDeA հիմնադրամի («Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ») տնօրեն Էդգար Մանուկյանն այսօր քննարկել են Երեւանում ներդրումային դաշտի ակտիվացմանն ու զարգացմանն առնչվող հարցեր:
Վահե Նիկոյանը նշել է, որ քաղաքապետարանն իր լիազորության շրջանակում պատրաստակամ է աջակցել փոխշահավետ համագործակցության շրջանակում մայրաքաղաքի զարգացմանն ուղղված ներդրումային ծրագրերի իրագործմանը:
«Երեւանում ձեւավորված է բարենպաստ ներդրումային միջավայր, հասանելի են քաղաքապետարանի կողմից մշակված ներդրումային առաջարկների փաթեթները: Ողջունում ենք նաեւ ցանկացած նոր առաջարկ»,- ասել է Վահե Նիկոյանը:
Էդգար Մանուկյանն էլ ներկայացրել է հիմնադրամի կողմից մշակված՝ Երեւանում նոր ճոպանուղու կառուցման, Հաղթանակ զբոսայգու վերակառուցման, ինչպես նաեւ Էրեբունի պատմահնագիտական արգելոցի զարգացման ներդրումային ծրագրերի առաջարկները:

Yerevan/Mediamax/. Yerevan Deputy Mayor Vahe Nikoyan and CEO of IDeA (Initiatives for Development of Armenia) Foundation Edgar Manukyan discussed today issues regarding the activation and development of investment sector in Yerevan.
Vahe Nikoyan remarked that Yerevan Municipality is committed to supporting investments for the development of Yerevan.
“A favorable investment environment has been formed in Yerevan, investment packages, elaborated by Yerevan Municipality, are already available. We are also open to any new proposal,” Vahe Nikoyan said.
Edgar Manukyan introduced investment programs by IDeA Foundation, which involve construction of new Yerevan cableway, reconstruction of Victory Park in Yerevan, as well as development of Erebuni Historical and Archaeological Museum-Reserve.