Ռուբեն Վարդանյանը երազում է Ավրորա 2023-ը Հալեպում անցկացնել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության համահիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանն ասել է, որ երազում է «Ավրորա» մրցանակաբաշխությունը 2023թ. Հալեպում անցկացնելու մասին:
«Ցեղասպանության տարիներին սիրիական Դեր Զոր անապատը շատ հայերի գերեզմանն է դարձել եւ կուզեի Հալեպում անցկացնել «Ավրորան»: Դա իմ երազանքն է, բայց հնարավոր է, որ հանգամանքների բերումով այն չկատարվի», - ասել է նախաձեռնության համահիմնադիրը:
Ռուբեն Վարդանյանը նշել է, որ առաջիկա տարիներին կարեւոր է նախաձեռնության հիմնական ուղերձների հետեւողական տարածումը, վստահության կառուցումը եւ «Ավրորան» համաշխարհային շարժման վերածելը:
Նախաձեռնության համահիմնադրի կարծիքով «Ավրորա» մարդասիրության ինդեքսը ցույց  է տալիս, թե ինչպես կարելի է փոխել իրադրությունը եւ ավելի շատ երիտասարդների ներգրավվել նման նախաձեռնություններում:
«Հումանիտար ճգնաժամը, անտարբերությունը, կարեկցանքի պակասը եւ հաստատությունների նկատմամբ հավատքը կորցնելը մի հիվանդության ախտանիշներ են, որի զարգացումը հարկավոր է կանգնեցնել: Մենք չենք փորձում մեղավորներ գտնել, մենք փորձում ենք հասկանալ, թե ինչ պետք է արվի այն շտկելու համար»,-ասել է Ռուբեն Վարդանյանը:

Рубен Варданян мечтает провести «Аврору-2023» в Алеппо - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Соучредитель гуманитарной инициативы «Аврора» Рубен Варданян заявил, что мечтает провести церемонию награждения «Аврора» в 2023 году в Алеппо.
«В годы Геноцида сирийская пустыня Дейр-Зор стала могилой многих армян, и я хотел бы провести «Аврору» в Алеппо. Это моя мечта, но, возможно, в силу обстоятельств этого не произойдет», - сказал соучредитель инициативы.
Рубен Варданян отметил, что в предстоящие годы важно последовательно распространять главные послания инициативы, укреплять доверие и сделать «Аврору» всемирным движением.
По мнению соучредителя инициативы, Гуманитарный индекс «Аврора» показывает, как можно изменить ситуацию и привлечь больше молодых людей к подобным инициативам.
«Гуманитарный кризис, безразличие, недостаток сострадания и утрата доверия к учреждениям являются симптомами болезни, развитие которой нужно остановить. Мы не ищем виновных, мы пытаемся понять, что нужно сделать, чтобы это исправить», - сказал Рубен Варданян.