«Ամուր թիկունք ենք լինելու հողի վրա պինդ կանգնողներին»
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ բոլոր հնարավոր միջոցներով կառավարությունն աջակցելու է, «ամուր թիկունք է ապահովելու հողի վրա պինդ կանգնողներին՝ համայնք առ համայնք, ընտանիք առ ընտանիք»:
Այս մասին նախագահը նշել է Կողբի զորամաս կատարած այցի ընթացքում, որտեղ հանդիպում է ունեցել սահմանամերձ համայնքներում համակարգման ենթակա հարցերի լուծման նպատակով ստեղծված միջգերատեսչական հանձնաժողովի անդամների հետ:
«Մեր հանրապետության բոլոր բնակավայրերում խնդիրներ կան, եւ ակնհայտ է, որ դրանցից շատերը միանման են: Դրանք նույնաձեւ լուծումներ են պահանջում, բայց հիմնական խնդիրներից մեկը մեր սահմանամերձ բնակավայրերում եղած պրոբլեմների լուծումն է, որովհետեւ այդ պրոբլեմներին գումարվում են մշտապես տեղի ունեցող հրադադարի խախտումները, որոնք մի կողմից՝ լարվածություն են մտցնում, մյուս կողմից՝ հավելյալ վնասներ են պատճառում մեզ: Այսինքն՝ հավելյալ աշխատանքի անհրաժեշտություն կա»,- ասել է նախագահը:
Երկրի ղեկավարի խոսքով՝ պետք է արդարացնել այն մարդկանց ակնկալիքները, որոնք մնացել են հայրենիքում՝ ակնկալիքով, որ իրավիճակը կփոխվի, եւ իշխանությունները շատ ավելի արդյունավետ կաշխատեն:
Սերժ Սարգսյանը զորամասում ծանոթացել է նաեւ մարտական պատրաստականությանը եւ նվերներով խրախուսել ծառայության ընթացքում աչքի ընկած զինծառայողներին:

Мы будем надежной опорой для крепко стоящих на земле - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян заявил сегодня, что правительство будет всеми средствами помогать и «օбеспечивать надежную опору для крепко стоящих на земле - в каждой общине, в каждой семье».
Об этом президент заявил во время посещения воинской части Кохба, где встретился с членами межведомственной комиссии, созданной для решения нуждающихся в координации проблем приграничных общин.
«Во всех населенных пунктах нашей республики есть проблемы, и очевидно, что многие из них схожи. Они требуют единых решений, однако одной из основых является решение проблем приграничных районов», - отметил президент.
По словам руководителя страны, нужно оправдать ожидания тех людей, которые остались на родине с надеждой, что ситуация изменится.
Серж Саргсян также ознакомился с боевой подготовкой воинской части и поощрил подарками отличившихся во время службы солдат.