«Ամուր թիկունք ենք լինելու հողի վրա պինդ կանգնողներին»
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ բոլոր հնարավոր միջոցներով կառավարությունն աջակցելու է, «ամուր թիկունք է ապահովելու հողի վրա պինդ կանգնողներին՝ համայնք առ համայնք, ընտանիք առ ընտանիք»:
Այս մասին նախագահը նշել է Կողբի զորամաս կատարած այցի ընթացքում, որտեղ հանդիպում է ունեցել սահմանամերձ համայնքներում համակարգման ենթակա հարցերի լուծման նպատակով ստեղծված միջգերատեսչական հանձնաժողովի անդամների հետ:
«Մեր հանրապետության բոլոր բնակավայրերում խնդիրներ կան, եւ ակնհայտ է, որ դրանցից շատերը միանման են: Դրանք նույնաձեւ լուծումներ են պահանջում, բայց հիմնական խնդիրներից մեկը մեր սահմանամերձ բնակավայրերում եղած պրոբլեմների լուծումն է, որովհետեւ այդ պրոբլեմներին գումարվում են մշտապես տեղի ունեցող հրադադարի խախտումները, որոնք մի կողմից՝ լարվածություն են մտցնում, մյուս կողմից՝ հավելյալ վնասներ են պատճառում մեզ: Այսինքն՝ հավելյալ աշխատանքի անհրաժեշտություն կա»,- ասել է նախագահը:
Երկրի ղեկավարի խոսքով՝ պետք է արդարացնել այն մարդկանց ակնկալիքները, որոնք մնացել են հայրենիքում՝ ակնկալիքով, որ իրավիճակը կփոխվի, եւ իշխանությունները շատ ավելի արդյունավետ կաշխատեն:
Սերժ Սարգսյանը զորամասում ծանոթացել է նաեւ մարտական պատրաստականությանը եւ նվերներով խրախուսել ծառայության ընթացքում աչքի ընկած զինծառայողներին:

“We will strongly back those standing up for the land”
Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan expressed today the commitment of the Armenian government to support by all possible means and "strongly back those standing up for the land from community to community, from family to family.”
President Sargsyan said this during his visit to Koghb military unit, which included a meeting with members of Interdepartmental Commission for Coordination of Issues in Borderline Communities.
“There are a number of issues in all communities of Armenia, and evidently, most of them are of the same nature. Those issues require similar solutions. The most urgent of them involve solving the problems of borderline communities, as they are constantly affected by ceasefire violations, which increase tensions from the one hand and cause additional damages from the other. So we have to work even more actively,” Armenian President said.
According to him, we should meet the expectations of those, who stayed in Armenia hoping that this situation will change, while the government will work more effectively.
Serzh Sargsyan got acquainted with military readiness of the unit and encouraged some distinguished servicemen with presents.