Նախարարների օնլայն մեդիա վարկանիշը սեպտեմբերին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեդիամաքս մեդիա ընկերության ԶԼՄ-ների մոնիտորինգի, վերլուծության եւ գնահատման MaxMonitor համակարգը ներկայացնում է հայկական օնլայն մեդիայում նախարարների լուսաբանման ծավալը՝ 2017թ. սեպտեմբեր ամսվա արդյունքներով:
127 լրատվական կայքերի սեպտեմբեր ամսվա դիտարկման արդյունքներով ամենից շատ հիշատակված նախարարների եռյակն է՝
1. ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյան՝ 2215 հրապարակում:
2. ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյան՝ 916 հրապարակում:
3. ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Լեւոն Մկրտչյան՝ 791 հրապարակում:
1. ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Հրաչյա Ռոստոմյան՝ 181 հրապարակում:
2.  ՀՀ փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման եւ բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյան՝ 166 հրապարակում:
3. ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների եւ բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյան՝ 165 հրապարակում:
Լուսանկարը` Topics
MaxMonitor-ի մասնագետների կողմից առանձին վերլուծության են ենթարկվում 13 լրատվական կայքերի (168.am, 1in.am, A1plus.am, Aravot.am, Armenpress.am, Armlur.am, Blognews.am, Hraparak.am, Lragir.am, Mediamax.am, News.am, Panorama.am, Tert.am) հրապարակումները, ինչի շնորհիվ ստացվում է դրական, չեզոք եւ բացասական երանգ ունեցող հրապարակումների պատկերը: Այն հասանելի է ստորեւ ներկայացվող աղյուսակում եւ վերաբերում է ս.թ. սեպտեմբերին:

Online media ratings of Armenian ministers in September - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. MaxMonitor, a media monitoring, analysis and measurement platform, developed by Mediamax media company, introduces the volume of online media coverage of Armenian ministers in September, 2017.
The September review of 127 media websites shows that the trio of the most mentioned ministers is as follows:
1. Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandyan: 2215 mentions;
2. Minister of Defense Vigen Sargsyan: 916 mentions;
3. Minister of Education and Science Levon Mkrtchyan: 791 mentions.
1. Minister of Sport and Youth Affairs Hrachya Rostomyan: 181 mentions;
2. Deputy Prime Minister, Minister of International Economic Integration and Reforms Vache Gabrielyan: 166 mentions;
3. Minister of Energy Infrastructures and Natural Resources Ashot Manukyan: 165 mentions.
Photo: Topics
MaxMonitor specialists separately analyzed publications of 13 media websites (168.am, 1in.am, A1plus.am, Aravot.am, Armenpress.am, Armlur.am, Blognews.am, Hraparak.am, Lragir.am, Mediamax.am, News.am, Panorama.am, Tert.am), which made it possible to map the mentions with positive, neutral, and negative undertones. The results for September 2017 are displayed in the chart below.