Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալվել է Մայր Աթոռում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Ծայրագույն Պատրիարք եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն Մայր Աթոռում ընդունել է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կողմից ՀՀ նախագահի թեկնածու առաջարկված Արմեն Սարգսյանին:
Գարեգին Բ-ն ընդգծել է, որ «ուրախ է ընդունելու Հայոց Եկեղեցու հարազատ զավակին, ում հայրենասեր ու եկեղեցանվեր ոգին իր գործնական դրսեւորումներն է ունեցել անցնող տարիներին ազգային կյանքում»:
Կաթողիկոսը հույս է հայտնել, որ Արմեն Սարգսյանը դրական կարձագանքի կատարված առաջարկին՝ պետական կառավարման բնագավառում իր փորձառությունը, հնարավորությունները եւ Սփյուռքի հետ կապերը ծառայեցնելով հայրենի երկրին:
Անդրադառնալով ՀՀ չորրորդ նախագահի հանգամանքին եւ առաքելությանը՝ Արմեն Սարգսյանն ընդգծել է, որ երկրի կառավարման նոր պայմաններում այն տարբերվելու է նախորդներից, նրան հաղորդվելու է նոր իմաստ եւ ձեւավորվելու է նոր մշակույթ:

Католикос всех армян принял Армена Саргсяна - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Верховный Патриарх и Католикос всех армян Гарегин Второй принял в Первопрестольном Святом Эчмиадзине кандидата на пост президента от Республиканской партии Армении Армена Саргсяна.
Гарегин Второй подчеркнул, что «рад принять родного сына Армянской Апостольской церкви, чей патриотический дух и преданность церкви имели свои практические проявления в жизни армянского народа в прошлые годы».
Католикос выразил надежду, что Армен Саргсян примет предложение и направит свой опыт в области государственного управления и свои связи с Диаспорой во благо Родины.
Говоря о положении и миссии четвертого президента Армении, Армен Саргсян подчеркнул, что в новых условиях государственного управления страной они будут отличаться. Миссия президента приобретет новый смысл, будет сформирована новая культура, заметил он.