MaxMonitor Ratings. ՆԱՏՕ vs ՀԱՊԿ հայկական օնլայն մեդիայում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: MaxMonitor մեդիայի մոնիտորինգի, վերլուծության եւ գնահատման համակարգը այսուհետ յուրաքանչյուր ամիս կներկայացնի, թե ինչպես է հայկական օնլայն մեդիադաշտը լուսաբանում ՆԱՏՕ-ի եւ ՀԱՊԿ-ի գործունեությունը՝ Հայաստանի հետ կապերի համատեքստում:
Փետրվար ամսվա ընթացքում 130 լրատվական կայքերի դիտարկման արդյունքներով, լրատվամիջոցները ավելի շատ անդրադարձել են ՆԱՏՕ-ի գործունեությանը:
MaxMonitor-ի մասնագետների կողմից առանձին վերլուծության են ենթարկվում 13 լրատվական կայքերի (168.am, 1in.am, A1plus.am, Aravot.am, Armenpress.am, Armlur.am, Blognews.am, Hraparak.am, Lragir.am, Mediamax.am, News.am, Panorama.am, Tert.am) հրապարակումները, ինչի շնորհիվ ստացվում է դրական, չեզոք եւ բացասական երանգ ունեցող հրապարակումների պատկերը: Այն հասանելի է ստորեւ ներկայացվող աղյուսակում եւ վերաբերում է ս.թ. փետրվարին:
Հարկ է նշել, որ վերլուծության համար ընտրվել են միայն այն հրապարակումները, որոնք կապակցված են Հայաստանի հետ:

Photo: https://www.nato.int
Yerevan/Mediamax/. MaxMonitor media monitoring, analysis and measurement platform will release monthly reports on the online media coverage of NATO and CSTO in Armenia in the context of the two organizations’ relations with the republic.
The monitoring of 130 media websites during February showed that Armenian online media covered NATO to a greater extent that PACE.
MaxMonitor specialists separately analyze publications of 13 news media websites (168.am, 1in.am, A1plus.am, Aravot.am, Armenpress.am, Armlur.am, Blognews.am, Hraparak.am, Lragir.am, Mediamax.am, News.am, Panorama.am, Tert.am), which makes it possible to map the mentions with positive, neutral, and negative undertones. The results for February 2018 are displayed in the chart below.
It should be noted that only publications related to Armenia have been selected for monitoring.
MaxMonitor Ratings: EU “beats” EAEU
MaxMonitor is the sole leader in Armenian media monitoring, analysis and measurement market. Several dozens of private companies, banks, telecommunication operators, ministries and state agencies, international organizations and embassies are subscribed to the platform.