Ա.Ջանիբեկյանը ստացել է «Ռուսաստանի մեդիամենեջեր» մրցանակի Գրան պրին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Գազպրոմ-Մեդիա Ժամանցային հեռուստատեսություն» ենթահոլդինգի եւ ТНТ հեռուստաալիքի գլխավոր տնօրեն Արթուր Ջանիբեկյանն արժանացել է «Ռուսաստանի մեդիամենեջեր» ազգային մրցանակի Գրան պրի մրցանակին:
Մրցանակը շնորհվում է «ՄեդիաԲիզնես» հրատարակչական տան եւ մեդիաբիզնեսի մասին մասնագիտացված «Նովոստի ՍՄԻ» ամսագրի կողմից՝ ոլորտի հասարակական կազմակերպությունների աջակցությամբ:
2018 թվականի ապրիլին Արթուր Ջանիբեկյանը Adindex-ին տված հարցազրույցում ասել էր, որ «հեռուստատեսությունը եւ համացանցը իրար մեջ են ինտեգրվում, ստեղծվում են տեսածառայություններ եւ հինգ տարի անց հեռուստատեսությունը հեռարձակելու է լիովին այլ կոնտենտ»:
«Շատ պրոդուկտներ ստեղծվելու են «այստեղ եւ հիմա» սպառելու համար: Եթե դուք, օրինակ, առավոտյան դիտում եք 7 րոպե տեւողությամբ որեւէ բան մետրոյում, ապա մենք արտադրելու ենք յոթ րոպե տեւողությամբ մի հեռուստասերիալ եւ այն եթեր կհեռարձակենք առավոտյան 08:30: Մեր նպատակն է քայլել ժամանակին համընթաց եւ հասցնել սպառման ետեւից», - նշում էր Արթուր Ջանիբեկյանը:

Артур Джанибекян получил Гран-при премии «Медиаменеджер России» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Генеральный директор субхолдинга «Газпром-Медиа Развлекательное телевидение» и телеканала ТНТ Артур Джанибекян получил Гран-при национальной премии «Медиаменеджер России».
Премия проводится Издательским домом «МедиаБизнес» и профессиональным журналом о медиабизнесе «Новости СМИ» при поддержке отраслевых общественных организаций.
В апреле 2018 года Артур Джаниебкян говорил в интервью Adindex, что «телевидение и интернет интегрируются между собой, создаются видеосервисы, и телевидение через пять лет будет показывать уже совершенно другое».
«Многие продукты будут создаваться для потребления «здесь и сейчас». Если вы, к примеру, утром смотрите что-то в метро на протяжении семи минут, значит, мы будем производить какой-то сериал каждый день на семь минут и выходить в 08.30 утра. Наша цель - идти в ногу со временем и успевать за потреблением», - отмечал Артур Джанибекян.