ԼՂՀ նախագահ. Բարեփոխումները ակտիվ աշխատանք են պահանջում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր համոզմունք է հայտնել, որ տարվելու է արդյունավետ աշխատանք եւ արվելու է հնարավորը սահմանադրական բարեփոխումների իրականացման ապահովման եւ Սահմանադրության կենսագործման ուղղությամբ:
Այս մասին Բակո Սահակյանն ասել է սահմանադրական բարեփոխումների իրականացմանն նվիրված խորհրդակցությանը:
ԼՂՀ նախագահը նշել է, որ բարեփոխումները պետական համակարգից պահանջում են մեծածավալ, համակարգված, երկարատեւ, ակտիվ եւ նպատակասլաց աշխատանք:
Բակո Սահակյանի խոսքով՝ սահմանադրական բարեփոխումների հաջող իրականացման գրավականը բոլոր շահագրգիռ անձանց գիտակցված վերաբերմունքն է իրենց առջեւ դրված խնդիրների լուծմանը, ինչպես նաեւ փոխհամաձայնեցված աշխատանքը:

Президент НКР: Реформы требуют активной работы - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Арцаха Бако Саакян выразил сегодня уверенность в том, что будет сделано все возможное для обеспечения реализации конституционных реформ и претворения Конституции в жизнь.
Об этом Бако Саакян сказал на совещании, посвященном процессу реализации конституционных реформ.
Президент НКР отметил, что реформы требуют от государственной системы объемной, систематизированной, длительной, активной и целенаправленной работы.
Бако Саакян подчеркнул, что залогом успешного осуществления конституционных реформ являются сознательное отношение всех компетентных органов и ответственных лиц к решению поставленных перед ними задач, скоординированная и согласованная работа, максимальное вложение усилий.