ԼՂՀ նախագահ. Բարեփոխումները ակտիվ աշխատանք են պահանջում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր համոզմունք է հայտնել, որ տարվելու է արդյունավետ աշխատանք եւ արվելու է հնարավորը սահմանադրական բարեփոխումների իրականացման ապահովման եւ Սահմանադրության կենսագործման ուղղությամբ:
Այս մասին Բակո Սահակյանն ասել է սահմանադրական բարեփոխումների իրականացմանն նվիրված խորհրդակցությանը:
ԼՂՀ նախագահը նշել է, որ բարեփոխումները պետական համակարգից պահանջում են մեծածավալ, համակարգված, երկարատեւ, ակտիվ եւ նպատակասլաց աշխատանք:
Բակո Սահակյանի խոսքով՝ սահմանադրական բարեփոխումների հաջող իրականացման գրավականը բոլոր շահագրգիռ անձանց գիտակցված վերաբերմունքն է իրենց առջեւ դրված խնդիրների լուծմանը, ինչպես նաեւ փոխհամաձայնեցված աշխատանքը:

Yerevan/Mediamax/. Today President of Artsakh Republic Bako Sahakyan expressed his confidence that efficient activities and everything possible would be done to ensure implementation of the constitutional reforms and put the Constitution into effect.
Bako Sahakyan made that statement at the meeting on realization of the constitutional reforms.
Artsakh President noted that the reforms require comprehensive, systematic, long-standing, active and task-oriented work from the public system.
According to Bako Sahakyan, the guarantee of successful implementation of the constitutional reforms is conscientious attitude of the responsible authorities towards the solution of set tasks, and coordinated team work.
It is worth reminding that the new Artsakh Constitution has come into force partially in the second half of March.